The Gems - Nowy zespół byłych członkiń Thundermother, prezentuje nowy singiel!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Gustaf Sandholm Andersson The Gems - nowy klip zespołu!

The Gems - nowy zespół byłych członkiń Thundermother prezentuje nowy singiel!

2023-11-09 15:00

Najbardziej obiecujące rockowe trio, składające się z niezrównanej wokalistki Guerniki Mancini, perkusistki Emlee Johanssona oraz wirtuozki gitary i basu Mony „Demony” Lindgren, wydało właśnie nowy singiel, energetyczny numer „P.S.Y.C.H.O”, który pochodzi z nadchodzącego debiutanckiego albumu grupy, „Phoenix”, (premiera: 26 stycznia 2024 r./ Napalm Records) Dwa ostatnie albumy Thundermother znalazły się na 6. miejscu na oficjalnych niemieckich listach, a pierwsze single THE GEMS zwróciły na siebie uwagę mediów.

Niezwykły potencjał THE GEMS został udowodniony zaraz po wydaniu pierwszego samodzielnego singla „Like A Phoenix” latem 2023 roku. Singiel natychmiast wylądował na 2. miejscu listy przebojów niemieckich rockowych stacji i przyciągnął uwagę zagorzałych fanów rocka. Z Thundermother dziewczyny elektryzowały tłumy na renomowanych festiwalach rockowych, takich jak Wacken, Sweden Rock i Alcatraz, jednocześnie wspierając legendarne zespoły, takie jak np. Scorpions, a jako The Gems mają już na koncie swoje pierwsze koncerty, podczas których zjednały sobie publiczność za sprawą swojej imponującej energii.

Obejrzyj szalony oficjalny teledysk do utworu „P.S.Y.C.H.O” poniżej i poznaj kolejny przedsmak nadchodzącego debiutanckiego albumu THE GEMS!

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

To szybki i zabawny utwór na imprezę, z refrenem, który doprowadzi cię do szaleństwa w najwspanialszy sposób. Wszyscy natykamy się na wampiry energetyczne, więc dlaczego nie wznieść toastu na ich cześć? A kto zaczyna piosenkę z szalonymi bębnami nasączonymi flangerem? MY TO ROBIMY! Może same jesteśmy psycholkami? Obejrzyj teledysk, aby uzyskać wskazówki. . . - The Gems o kawałku.

Szczegóły płyty

Urzekający utwór wprowadzający „Aurora” pozwala zabłysnąć charakterystycznemu, mocnemu i bluesowemu głosowi wokalistki Guerniki Mancini, a kolejny numer, chwytliwy rock’n’rollowy hymn „Queens” to z kolei celebracja kobiecej mocy. Stanąć w obronie siebie, walczyć i wznosić się ponad wszystko, to niektóre z głównych lirycznych tematów „Phoenix”, czego „Send Me To The Wolves” jest znakomitym przykładem. Fabuła utworu opowiada o pokonywaniu i nie poddawaniu się ciemiężycielom. „Domino” przenosi brzmienie THE GEMS na poziom legendarnych klasycznych zespołów rockowych z lat 70-tych. Dzięki emocjonującym utworom, takim jak „Undiscovered Paths” i „Fruits Of My Labor”, THE GEMS wnoszą do swojej nowej muzyki znaczną głębię i różnorodność, dystansując się od swojej historii. Oszałamiający przerywnik „Maria's Song” ze skrzypaczką Marią Jern przechodzi we wzruszającą balladę „Ease Your Pain”, dając dodatkową przestrzeń wyjątkowym partiom Mony „Demony” Lindgren. Następny utwór „Running” jawi się jako pewny przyszły hit z imponującym brzmieniem gitary i potężną perkusją Emlee Johansson, zanim pięknie okrojona akustyczna wersja „Like A Phoenix” – wspierana przez producenta Johana Randéna na gitarze akustycznej – zakończy debiutancki krążek THE GEMS. Masteringiem „Phoenix” zajął się Plec Johannsons (Soilwork, Hank von Hell, Firewind), a oprawę graficzną stworzyła była członkini Thundermother Giorgia Carteri (Soilwork, The Nightflight Orchestra).

Oczywiste jest, że doświadczeni muzycy THE GEMS nie pozostaną w cieniu swoich wcześniejszych sukcesów, a dzięki nowej, przekonującej płycie zostawiają przeszłość za sobą i gotowe są na podbicie międzynarodowej rockowej sceny.