THE EXPLOITED - ikona punk rocka zagra na festiwalu Rock na Bagnie 2024 w Goniądzu!

i

Autor: Materiały prasowe THE EXPLOITED - ikona punk rocka zagra na festiwalu Rock na Bagnie 2024 w Goniądzu!

The Exploited - ikona punk rocka zagra na festiwalu Rock na Bagnie 2024 w Goniądzu!

2023-10-11 10:26

THE EXPLOITED to zespół, który był inspiracją dla tysięcy muzyków na całym świecie. Powstali w 1979r. w Edynburgu i do tej pory wydali osiem albumów studyjnych, z których każdy jest klasykiem gatunku. Zespół kilka razy okrążył Ziemię koncentrując prawie w każdym jej zakątku - a teraz zawita do Polski na uwielbiany festiwal!

Trudno sobie wyobrazić drugą falę punk rocka bez THE EXPLOITED, ale bez ich twórczości nie byłoby też thrash metalu, a szczególnie Metalliki, Slayera czy Slipknota. Do fascynacji grupą przyznają się również muzycy m.in.: Queens Of The Stone Age, Nirvany, Green Day i Massive Attack. Natomiast tytułem ich utworu „UK82” określa się całą drugą falę brytyjskiego punk rocka. Oprócz muzyki, The Exploited mieli również wpływ na wizerunek punka. To wokalista zespołu Wattie Buchan spopularyzował czerwonego irokeza a tytuł ich płyty „Punk’s not dead” napisany specyficzną czcionką, oraz czaszka z irokezem z okładki płyty „Let’s Start a War” weszły na stałe do światowej popkultury.

Najlepsze punkowe albumy wszech czasów. Te krążki to legendy gatunku

Rock na Bagnie 2024 - pierwsze szczegóły

Dotychczas organizatorzy Rock na Bagnie ogłosili sześciu z ponad 20 planowanych wykonawców dużej sceny przyszłorocznego festiwalu: TRIBUTE TO SIEKIERA – zespół złożony z doświadczonych muzyków (m.in. Kiev Office, The Shipyard, Made in Poland, Miłość) zagra w całości kultową płytę „Nowa Aleksandria” SIEKIERY. ACAPULCO wystąpi z wyjątkowym i jedynym programem tylko dla Rock na Bagnie p.t. „Krótki film, z Jarocina film” opowiadającym historię festiwalu w Jarocinie. Do tego: gotycko/metalowy LORIEN, THE REBELS – grający reggae, oraz hard corowe EYE FOR AN EYE i JAWS. Kolejne ogłoszenia będą pojawiały się raz w tygodniu, aż do końca roku. Więcej informacji na stronie i festiwalowych mediach społecznościowych.

Festiwal odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2024r. w Goniądzu na Podlasiu.

Przedsprzedaż karnetów rozpocznie się w listopadzie.