The Cure - zespół powrócił na scenę po trzech latach

i

Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News Grupa zaprezentowała premierowe utwory

The Cure - zespół powrócił na scenę po trzech latach. Grupa zaprezentowała premierowe utwory

2022-10-10 11:22

Po trzech latach przerwy w koncertowaniu, na scenę powrócił zespół The Cure! Formacja oficjalnie rozpoczęła europejską część swojej trasy koncertowej, w ramach której na aż dwa koncerty zawita do naszego kraju! Czego można się spodziewać po występach legendy rocka alternatywnego? Na pewno nowych utworów!

6 października koncertem w Rydze, stolicy Łotwy, zespół The Cure rozpoczął europejską część swojej najnowszej trasy koncertowej. Występ ten był pierwszym koncertem formacji od trzech lat, pierwszym od 2004 roku, kiedy to jako członek powrócił gitarzysta/klawiszowiec Perry Bamonte i pierwszym od 30 lat, kiedy to na scenie występuje 6-osobowy skład. Trasa rozpoczęła się pomimo braku nowego wydawnictwa od The Cure - jeszcze w maju tego roku lider grupy, Robert Smith zapewniał, że materiał na nowy album jest gotowy, a te ujrzy światło dzienne jeszcze przed rozpoczęciem trasy - tak się jednak nie stało. Nie oznacza to, że zespół nie ma nic nowego, czym nie mógłby uraczyć swoich fanów!

The Cure prezentuje nowe utwory na rozpoczęciu trasy koncertowej!

Na występ w Rydze złożył się set, liczący sobie aż 25 utworów, a czego dwa to wcześniej niesłyszane, premierowe kompozycje. Koncert rozpoczął się nowym utworem, zatytułowanym Alone, zakończył się zaś kolejną świeżynką, czyli Endgame. Posłuchaj obu utworów poniżej!

Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica

The Cure na dwóch koncertach w Polsce

W ramach rozpoczętej trasy zespół The Cure zawita także do Polski! W czwartek 20 października formacja pojawi się w krakowskiej TAURON Arenie, dzień później zaś przeniesie się do łódzkiej Atlas Areny! W sprzedaży wciąż dostępne są wejściówki na oba wydarzenia: ich ceny wahają się od 225 do 335 zł. 

Sonda
Wybierasz się na koncerty The Cure w Polsce?