The Cure w Polsce w 2022 roku - data, miejsce, bilety i pozostałe szczegóły wydarzenia

i

Autor: SUZANNE CORDEIRO/AFP/East News The Cure na dwóch koncertach w Polsce - informacje

The Cure w Polsce w 2022 roku - data, miejsce, bilety i pozostałe szczegóły wydarzenia

2022-09-30 14:35

The Cure - legenda post-punku i rocka alternatywnego, mająca na swoim koncie trzynaście albumów studyjnych, zagra w Polsce i to na dwóch koncertach! Występy kapeli zbliżają się wielkimi krokami - co warto wiedzieć na ich temat? Gdzie i kiedy dokładnie wystąpią The Cure? Czy w sprzedaży są jeszcze dostępne bilety?

Powstały w 1978 roku zespół The Cure wydał swój debiutancki album, zatytułowany Three Imaginary Boys w 1979 roku. Krążek od razu zwrócił uwagę opinii publicznej i zyskał uznanie krytyków, nie mniejszą popularnością cieszył się wydany w tym samym czasie singiel Boys Don't Cry. Kolejne dwie płyty grupy ugruntowały jej pozycję jako przedstawicieli rocka gotyckiego, jednak w latach 80-tych zespół zmienił kierunek twórczy. Pokazał to już wydany w 1984 roku The Top, który jako pierwszy album grupy zyskał popularność w USA, decydujący dla ich rozgłosu okazało się być wydawnictwo Kiss Me, Kiss Me, Kiss Me, z którego pochodzi jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów The Cure, Just Like Heaven. Przełomowy za to okazał się być Disintegration, który dotarł do trzeciego miejsca w Wielkiej Brytanii i dwunastego w USA. W 1992 roku za to ukazał się kultowy już krążek Wish - na chwilę obecną The Cure mają na koncie trzynaście albumów studyjnych, z czego ostatni, 4:13 Dream, ukazał się czternaście lat temu. Choć już od kilku lat mówi się o tym, że grupa pracuje nad nową muzyką, ta nie nadchodzi, fani The Cure mają jednak powody do zadowolenia, gdyż formacja stale koncertuje i już za chwilę zawita do Polski!

The Cure na dwóch koncertach w Polsce! Daty, miejsca, bilety i pozostałe szczegóły

Już 6 października rozpocznie się najnowsza trasa koncertowa grupy - w jej ramach The Cure zawitają do Polski! Zespół zagra w naszym kraju aż dwa koncerty - w czwartek 20 października formacja pojawi się w krakowskiej TAURON Arenie, dzień później zaś przeniesie się do łódzkiej Atlas Areny! W sprzedaży wciąż dostępne są wejściówki na oba wydarzenia: ich ceny wahają się od 225 do 335 zł. Organizator rozpoczął już wysyłkę biletów, jeśli zaś chodzi o harmonogram wydarzenia, to nie jest on jeszcze znany - gdy tylko informacje te zostaną ogłoszone, znajdziesz je na naszej stronie!

Co tam w środku gra? - The Cure