Syn Jamesa Hetfielda szuka muzyków do swojego zespołu! Na czym trzeba grać?

i

Autor: ANGELA WEISS/AFP/East News Trwają przesłuchania do zespołu syna Jamesa Hetfielda z Metalliki

Syn Jamesa Hetfielda szuka muzyka do swojego zespołu! Na czym trzeba grać?

2024-02-15 10:18

Nie jest żadna tajemnicą fakt, że synowie trójki członków Metalliki: Larsa Ulricha, Roberta Trujillo i Jamesa Hetfielda, poszli w ślady swoich ojców. Największą karierę zdaje się robić Tye Trujillo, jednak całkiem nieźle radzi sobie także kapela Castora Hetfielda. Teraz Bastardane nieco zmienia skład i właśnie rozpoczęła otwarte przesłuchania na nowego członka!

Synowie Panów z Metalliki na własną rękę także postanowili spróbować swoich sił w świecie muzyki. Tye Trujillo, syn Roberta, już jako kilkunastolatek miał okazję grać na basie a trasie zespołu Korn, obecnie skupia się na działalności własnej kapeli, a dwa lata temu głośno było o jego udziale w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do czwartego sezonu Stranger Things. W ramach grupy Taipei Houston działają synowie Larsa Ulricha, a ta ma już nawet na koncie występ w Polsce! Bastardane za to, to formacja, której perkusistą jest Castor Hetfield. Syn Jamesa pozostaje mocno zaangażowany w działalność swojego zespołu, który dwa lata temu wydał swój debiutancki album, zatytułowany Is This Rage?  - teraz do Bastardane doszło do pewnych zmian w składzie.

Metallica zagra w Polsce w 2024 roku! Koncerty rockowe

Każdy może zostać członkiem zespołu syna Jamesa Hetfielda!

No może nie do końca każdy, gdyż trzeba spełniać kilka warunków, ale co tam! Jak ogłosiła kapela za pośrednictwem swoich sociali i oficjalnej strony internetowej, rozpoczyna otwarte przesłuchanie na stanowisko basisty! W jakie wymagania trzeba trafić, by mieć szansę w całym procesie?

Nie mamy dobrych wieści dla polskich basistów, gdyż na samym szczycie listy wymagań jest konieczność mieszkania w Los Angeles - chodzi o to, by osoba była dostępna, by brać udział w regularnych próbach i koncertach w lokalnych miejscach. Kolejno trzeba już umieć na tym basie grać, a nie na przykład dopiero się tego uczyć, a do tego mieć głowę pełną pomysłów, by dać coś nowego do brzmienia Bastardane. By wziąć udział w przesłuchaniu, basiści muszą przesłać na adres mailowy [email protected] nagranie, na którym grają kawałek Masquerade z repertuaru zespołu, wideo z wykonaniem jakiejkolwiek innej piosenki i napisać kilka słów o sobie i swojej historii z grą na basie. Cały proces potrwa do 4 marca, na chwilę obecną Bastardane tworzą, poza Castorem za perkusją, Jacobious Lovebone - wokalista i gitarzysta Ethan Sirotzki.

Sprawdź listę utworów Metalliki, które poruszają szczególnie istotne tematy!