Spotify Radar Polska

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Adam Byra

muzyczne wiadomości

Spotify startuje z piątą edycją RADAR Polska — programu wspierającego wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzycznej

2024-06-18 11:57

Nadszedł ten czas. Do programu Spotify, który zapewnia dedykowane wsparcie i prezentuje wschodzące talenty w Polsce, dołączyli w tym roku Daniel Godson, Jea Mira, Livka, Lotta, MAJA i Zaleś – każdy z nich odważnie reprezentuje swój własny, unikalny styl.

Spotify wspiera lokalnych artystów od momentu wejścia na rynek w 2013 roku, a program RADAR Polska w szczególności koncentruje się na wschodzących talentach w kraju. W ramach piątej edycji programu, Spotify prezentuje sześciu młodych artystów, z których każdy jest wyjątkowy na swój sposób.

Tegoroczni uczestnicy programu dołączają do grupy dobrze znanych twórców, którzy swoją karierę również rozpoczynali od udziału w RADAR Polska. Wśród nich znajduje się między innymi: Jann, Zalia, Bryska, Julia Rocka, Szczyl, Julia Pośnik, Ania Leon, TYNSKY, Marie, KIWI, NEL, Oliwka Brazil, Dziwna Wiosna, P. Tropez, Marissa, Frank Leen, ta Ukrainka, stickxr, bambi i IGNACY. Analogicznie do poprzednich edycji, uczestnicy tegorocznego programu będą promowani na platformie Spotify oraz poza nią, co pozwoli im dotrzeć do szerszego grona słuchaczy zarówno w kraju, jak i za granicą.

10 nowych artystów, którzy udowadniają, że rock żyje i ma się świetnie

Nadszedł długo wyczekiwany moment, w którym ogłaszamy tegoroczną grupę artystów RADAR Polska i z radością prezentujemy różnorodne talenty, które wyróżniają się swoją indywidualnością. Cieszymy się, że możemy wspierać wschodzących polskich twórców na kluczowym etapie ich kariery, umożliwiając im dotarcie do szerszej publiczności za pośrednictwem naszych narzędzi i playlist, zarówno na platformie, jak i poza nią. Podczas gdy większość z wybranych przez nas artystów pisze własne teksty, w tym roku stawiamy również na Zalesia, który dodatkowo na co dzień zajmuje się pisaniem dla innych. W ten sposób poszerzamy formułę naszego programu o wymiar RADAR Songwriters, w którym wspieramy nowe pokolenie autorów piosenek - mówi Mateusz Smółka, Music Team Lead w Spotify.

Poznaj artystów tegorocznej edycji programu RADAR Polska

Daniel Godson

Daniel Godson muzyczną pasję rozwijał od dziecka, przez szkołę muzyczną po śpiew w kościelnym chórze. W swoje wydania zaangażowany jest całkowicie, od pisania tekstów po produkcję. Jego styl płynnie łączy pop, indie, soul i R&B, wymykając się łatwej kategoryzacji. Co zawsze się wyróżnia, to jego ujmujący, ciepły głos, który nadaje jego utworom eteryczny klimat. Jego najpopularniejsze utwory to „Safe Zone” i „Czuję, więc jestem?”.

Jea Mira

Jea Mira ostatnie lata spędziła w Londynie, doskonaląc swoje umiejętności i odnajdując własne brzmienie. Jej muzyka emanuje urokiem i charakterem, łącząc eleganckie melodie indie z emocjonalną treścią. Głos Jea Miry to hipnotyzująca mieszanka aksamitnych tonów pełna ekspresyjnej mocy. Jej najpopularniejsze utwory to „Mine” i „Best I’ve Never Had”.

Livka

Livka zyskała na popularności dzięki interpretowaniu znanych utworów na swoich mediach społecznościowych, poprzez które fani poznali jej muzyczny kunszt oraz zakochali się w jej wrażliwości i poczuciu humoru. Autentyczność Livki w połączeniu z jej głęboko emocjonalnymi tekstami, tworzą unikalną mieszankę, która może być jej przepisem na sukces w branży muzycznej. Jej najpopularniejsze solowe utwory to „bezdech” i „nic(i)”.

Lotta

Lotta swoją muzyczną przygodę rozpoczęła w projekcie Szparagi. Obecnie przewodzi ewolucji gatunku hyperpop na polskiej scenie muzycznej, śmiało poruszając się w świeżych brzmieniach. Jej muzyka to wyjątkowa mieszanka eksperymentalnych dźwięków i czarnego humoru, co widać w utworach „nowa żona” i „oszukał mnie disney”.

MAJA

MAJA to wokalistka, influencerka i idolka pokolenia Z. Chociaż swoją muzyczną karierę zaczynała jako hypemanka, niedawno rozpoczęła nowy rozdział, w którym skupia się przede wszystkim na popowych brzmieniach. Jej gitarowe ballady pokazują tekściarskie zdolności MAI oraz jej wrażliwą i romantyczną stronę, czego przykładami są utwory takie jak „Klub złamanych serc” i „Randomowe noce”.

Zaleś

Zaleś jednocześnie śpiewa i pisze teksty, nie tylko dla siebie ale także dla wielu polskich artystów z którymi regularnie współpracuje, a przy tym zdecydowanie nie chce być zaszufladkowany w jednym gatunku muzycznym. W twórczości wiele inspiracji czerpie z innych form sztuki, między innymi malarstwa. W utworach Zalesia można usłyszeć różnorodne brzmienia: od gitarowego popu przez elektronikę po alternatywę i rap. Szerokie grono polskich słuchaczy może go kojarzyć z utworów takich jak „Interpretacje” i „Spadam”.

Oto najpopularniejsze rockowe albumy na Spotify: