Slash potwierdza nowy, wyjątkowy album pełen gwiazd! Kiedy premiera?

i

Autor: Brandon Voight / Splash News/EAST NEWS Slash wyda nowy album w 2024 roku!

muzyczne nowości

Slash wyda album, zorientowany na bluesa? Szczegóły mamy poznać już za chwilę!

2024-03-06 8:57

Podczas gdy od dobrych kilku miesięcy mówi się o potencjalnym, nowym albumie Guns N' Roses, to w tym czasie członkowie zespołu... zapowiadają własne, solowe projekty! Jesienią ubiegłego roku autorską płytę wydał Duff McKagan, teraz nowe wydawnictwo potwierdził... Slash! Wiemy, kiedy poznamy szczegóły!

Już od dłuższego czasu mówi się o nowym, pierwszym od ponad piętnastu lat, albumie Guns N' Roses, do tego nagranego z udziałem Slasha i Duffa McKagana. Materiał ku plotkom dał sam gitarzysta, który w wywiadzie dla "Trunk Nation" powiedział, że grupa zamknie się w studio po zakończeniu trasy, by popracować nad demówkami i kompozycjami, powstałymi w czasie sesji do Chinese Democracy. Później pojawiło się zdjęcie Slasha i Axla Rose'a w studio, a w ciągu ostatnich miesięcy formacja wydała dwa single: Perhaps i The General. To jednak nie koniec ekscytujących wieści!

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Slash wyda nowy album w 2024 roku!

Wrozmowie z Yahoo Entertainment, z lipca ubiegłego roku "kudłaty" potwierdził, że jest w trakcie prac nad zupełnie nowym albumem! Projekt muzycznie ma być zorientowany na bluesowe brzmienie, a pojawić się na nim ma cała grupa rożnych artystów i artystek, przez co formułą ma on przypominać debiutancki krążek gitarzysty. Slash podał jedno nazwisko i pewne jest, że na płycie usłyszymy duet z Demi Lovato! Nie będzie to ich pierwsza współpraca - Slash gra na gitarze w jej numerze wokalistki, Sorry Not Sorry (Rock Version). Muzyk potwierdził także, że album ujrzy światło dzienne w 2024 roku. 

Warto zauważyć, że na ten sam czas Slash ma już zaplanowaną wspólną trasę z Mylesem Kennedym i The Conspirators, która 16 kwietnia dotrze do Katowic! Szczegóły tego projektu mamy poznać już w piątek 8 marca w okolicach godziny 16:00!

Powiedziałem jej: "Hej, jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebować, żebym dołożył do czegoś gitarę, po prostu daj mi znać, a ja to zrobię". Więc oddzwoniła do mnie jakieś dwa, trzy tygodnie później, i powiedziała, że ​​ma taką piosenkę, której robi remake, i zapytała, czy dołożyłbym do tego trochę gitary. Daliśmy koncert w Norwegii i miałem dzień wolny, więc znalazłem fajnego inżyniera i studio w Norwegii i po prostu dołożyłem do tego swoje gitary. To niesamowite, jak szybko to poszło. A ona jest naprawdę fajna, jest naprawdę inteligentną i utalentowaną dziewczyną. Od tego czasu jesteśmy przyjaciółmi. To zupełnie inny rodzaj piosenek. To interesujące, jak różnorodny może być jej głos - powiedział Slash o współpracy z Demi Lovato.

Sprawdź nasz wybór najlepszych gościnnych występów gitarzysty!

Listen on Spreaker.