Slash przedstawia utwór z Brianem Johnsonem! Co wiadomo na temat albumu gitarzysty?

i

Autor: Ray Garbo/Shutterstock/Rex Features/East News Szczegóły nowego solowego albumu Slasha!

muzyczne nowości

Slash przedstawia utwór z Brianem Johnsonem i Stevenem Tylerem! Wiadomo, kiedy ukaże się nowy albumu gitarzysty!

2024-03-08 20:02

Na to zapowiadało się już od ubiegłego roku! Już kilka miesięcy temu Slash oficjalnie potwierdził, że pracuje nad nowym albumem, który muzycznie będzie zorientowany na bluesa, a który formatem przypominać będzie jego solowy debiut. Mamy piątek 8 marca i szczegóły nowego wydawnictwa gitarzysty, w tym zapowiadający je numer!

Już w lipcu ubiegłego roku Slash po raz pierwszy poruszył temat swojego nowego, solowego albumu. W wywiadzie dla Yahoo Entertainment gitarzysta powiedział, że pracuje nad nowym albumem, który muzycznie byłby bardzo zorientowany na bluesa. Muzyk przyznał też, że tym razem zdecydował się powrócić do tradycji swojego pierwszego autorskiego albumu i postanowił zaprosić do współpracy całe grono artystów i artystek, sam też przyznał, że na albumie na pewno usłyszymy Demi Lovato.

Kilka dni temu Slash dał znać w swoich social mediach, że wszystkie szczegóły poznamy w piątek 8 marca o godzinie 16:00 - wszystko już wiadomo!

Milowy krok Guns N' Roses w streamingu! Wielki sukces legendarnej formacji

Slash wyda w tym roku nowy album!

Już od godzin nocnych czasu polskiego słuchać można pierwszego kawałka, zapowiadającego nowy projekt gitarzysty! Mowa o kompozycji Killing Floor, w którym słychać na wokalu samego Briana Johnsona, a w którym na harmonijce zagrał Steven Tyler z Aerosmith! W teledysku do kawałka po raz pierwszy widoczny jest bluesowy zespół Slasha w składzie: Johnny Griparic (bas), Teddy Andreadis (klawisze), Michael Jerome (perkusja) oraz Tash Neal (wokal/gitara) podczas nagrywania tego utworu w studio 

Wokalista AC/DC nie jest jedynym, który wziął udział w nagraniu albumu, który ukaże się już 17 maja! Na nadchodzącym wydawnictwie, którego tytuł to Orgy of the Damned, pojawiają się także m.in. zapowiadana już Demi Lovato, ale także Iggy Pop, Billy Gibbons, Paul Rodgers czy Beth Hart! Poniżej tracklista płyty, na którą złoża się głównie covery bluesowych standardów:

"Orgy of the Damned" tracklista

 1. The Pusher (feat. Chris Robinson)
 2. Crossroads Blues (feat. Gary Clark Jr.)
 3. Hoochie Coochie Man (feat. Billy Gibbons)
 4. Oh Well (feat. Chris Stapleton)
 5. Key To The Highway (feat. Dorothy)
 6. Awful Dream (feat. Iggy Pop)
 7. Born Under A Bad Sign (feat. Paul Rodgers)
 8. Papa Was A Rolling Stone (feat. Demi Lovato)
 9. Killing Floor (feat. Brian Johnson and Steven Tyler)
 10. Living For The City (feat. Tash Neal)
 11. Stormy Day (feat. Beth Hart)
 12. Metal Chestnut

Sprawdź poniżej najlepsze duety Slasha!