Slash i Serj Tankian na jednym albumie! Nadchodzi szczególne wydawnictwo

i

Autor: Serj Tankian/agefotostock/East News/Ray Garbo/Shutterstock/Rex Features/East News Nadchodzi wyjątkowy album

Slash i Serj Tankian na jednym albumie! Nadchodzi szczególne wydawnictwo

2024-02-28 15:10

Muzyczne współprace to zawsze świetna okazja do poszerzenia swoich horyzontów, moment, kiedy narodzić się może coś naprawdę wyjątkowego. Być może tak będzie z nowym albumem amerykańskiego muzyka i kompozytora Bearego McCreary'ego, który do współpracy nad nadchodzącym wydawnictwem zaprosił imponujące grono artystów!

Bear McCreary to amerykański muzyk i kompozytor, najbardziej znany ze swojej pracy nad ścieżkami dźwiękowymi do popularnych seriali, m.in. The Walking Dead, Outlander, Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy oraz gier komputerowych, jak Call of Duty: Vanguard i God of War Ragnarök. Teraz McCreary zdecydował się nagrać pełnoprawny album studyjny, a do współpracy zaprosił imponujące nazwiska!

System of a Down - 5 ciekawostek o debiutanckiej płycie zespołu | Jak dziś rockuje?

Slash, Serj Tankian i Corey Taylor zagrają i zaśpiewają na jednym albumie!

Już 10 maja światło dzienne ujrzy płyta, zatytułowana The Singularity. Będzie to album koncepcyjny, na którym usłyszmy śpiew i grę m.in. Slasha, Serja Tankiana, Coreya Taylora, Joe Satrianiego, Kima Thayila, Scotta Iana czy Warrena Fitzgeralda. W ośmiu utworach zaśpiewa także brat kompozytora, z którym to współpracuje on już od lat, Brendan McCreary.

W opublikowanym komunikacie prasowym McCreary zdradził, że zaczął pisać materiał na płytę jako 15-latek i dodał, że czuje się naprawdę zaszczycony, że legendy muzyki, szczególnie świata ciężkich brzmień, zgodzili się na udział w jego projekcie. Całość promuje utwór Type III, nagrany z udziałem Rufusa Wainwrighta.

Sprawdź w galerii poniżej najsłynniejsze duety Slasha!