Sinead O'Connor nie żyje. Uznana artystka miała 56 lat

i

Autor: Splash News/EAST NEWS Nie żyje Sinead O'Connor

Sinead O'Connor nie żyje. Uznana artystka miała 56 lat

2023-07-26 20:17

Media na całym świecie obiegła szokująca informacja. W wieku 56 lat zmarła Sinead O'Connor. Jedna z najsłynniejszych irlandzkich artystek, znana przede wszystkim z przeboju "Nothing Compares 2 U" i udanej kariery solowej. Wieści zostały przekazane przez magazyn "Irish Times". Artystka odeszła półtora roku po swoim synu.

Sinéad O'Connor rozpoczęła karierę muzyczną w 1986 roku od współpracy z legendarnym gitarzystą U2, The Edge. Już rok później ukazał się jej debiutancki album solowy, zatytułowany The Lion and the Cobra. Wydawnictwo określone zostało jako sensacyjne, zostało nominowane do nagrody Grammy w kategorii Best Female Rock Vocal Performance, to z niego pochodzą przełomowe Mandinka i I Want Your (Hands on Me). Trzy lata później ukazała się płyta I Do Not Want What I Haven't Got, na której znalazła się nowa wersja utworu Nothing Compares 2 U oryginalnie nagranego przez Prince'a. Wydawnictwo nominowane było do czterech nagród Grammy, wygrywając ostatecznie jedną w kategorii Best Alternative Music Performance właśnie za Nothing Compares 2 U, jednak Sinéad odmówiła przyjęcia nagrody. W trakcie kariery artystka wydała łącznie dziesięć płyt, z czego ostatnia, I'm Not Bossy, I'm the Boss, ukazała się w 2014 roku

Tina Turner - najsłynniejsze utwory Królowej rock and rolla!

Sinead O'Connor nie żyje

Artystka od lat zmagała się z problemami natury psychicznej, o których zresztą wypowiadała się w otwarty sposób. Sinead bardzo źle zniosła także śmierć swojego syna, Shane'a, który zmarł w styczniu tego roku. Choć gwiazda zapowiadała na ten rok powrót z nowym albumem, wiemy, że do niego już nie dojdzie. W środę 26 lipca, magazyn " Irish Times" przekazał informację o śmierci artystki. Sinead O'Connor zmarła w wieku 56 lat. Przyczyna śmierci na chwilę obecną nie jest znana.

Listen on Spreaker.