Shavo Odadjian

i

Autor: Wikimedia Commons - fot. Stuart Sevastos

ze świata rocka i metalu

Shavo Odadjian (System of a Down) stworzył nową grupę! Kiedy ukaże się solowy debiut muzyka?

2024-04-22 8:28

Już od co najmniej roku wiadomo, że Shavo Odadjian, basista zespołu System of a Down, pracuje nad debiutanckim autorskim wydawnictwem. Czas mija, nowej muzyki póki co nie ma, ale nie oznacza to, że muzyk odłożył swoje plany na półkę! Okazało się, że Shavo powołał do życia własną grupę, która towarzyszyć mu będzie w solowej drodze.

Już od nieco ponad roku wiadomo, że Shavo Odadjian, bardzo dobrze znany jako basista formacji System of a Down, intensywnie pracuje nad debiutanckim solowym krążkiem. Już w kwietniu ubiegłego roku muzyk potwierdził, że płyta będzie zatytułowana po prostu SHAVO, nie pojawią się na niej hip-hopowe wstawki, gdyż postawił on na mocne, metalowe klimaty, a w ramach nagrań chwycił nie tylko za bas, ale też gitarę. Już w rozmowie ze stacją radiową 96,7 KCAL-FM Shavo zdradził, że na jego solowym projekcie pojawi się duet z Jonathanem Davisem z gruby Korn!

Choć już wtedy basista powiedział, że ma nadzieję, że album ujrzy światło dzienne pod koniec 2023 lub na początku 2024 roku, to jak wiemy tak się nie stało - czyżby miało się to zmienić w najbliższym czasie? Wiele na to wskazuje!

System of a Down - 5 ciekawostek o debiutanckiej płycie zespołu | Jak dziś rockuje?

Nowy zespół Shavo Odadjiana!

Właśnie okazuje się, że basiście w jego solowej drodze towarzyszyć mu będzie jego nowy, własny zespół, S.H.A.V. (rozwinięciem skrótu jest zwrot SEVEN HOURS AFTER VIOLET). W skład grupy wchodzą, poza Shavo, gitarzysta Michael Montoya, znany z formacji Plague, wokalista Taylor Barber, gitarzysta Alejandro Aranda i perkusista Josh Johnson. Zgodnie z ogłoszeniem, które pojawiło się na LinkedIn firmy organizującej imprezy Hall of Flowers, solowy album muzyka ma się ukazać latem tego roku!

Sprawdź ciekawostki o debiutanckim krążku System of a Down!