Sepultura nagle żegna się z perkusistą! Kto zagra na pożegnalnej trasie koncertowej?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER Perkusista odszedł z Sepultury!

Sepultura nagle żegna się z perkusistą! Kto zagra na pożegnalnej trasie koncertowej?

2024-02-28 10:18

W grudniu ubiegłego roku Sepultura ogłosiła, że po czterdziestu latach działalności zdecydowała się zakończyć działalność, nim jednak to nastąpi, wyruszy w światową trasę koncertową, w ramach której zawita także do Polski. Po drodze formacja napotkała jednak trudności - ze składu nagle odszedł jej wieloletni perkusista, Eloy Casagrande.

Sepultura powstała w 1984 roku, a jej założycielami są bracia Max i Igor Cavalera. Zespół od samego początku garściami czerpał z najróżniejszych gatunków ze świata ciężkich brzmień, z groovem, metalem, thrash metalem, death metalem, alternatywą, nu metalem i hardcore punkiem na czele. Grupa wzbudziła światowe zainteresowanie i zdobyła rozgłos już za sprawą debiutanckiego Morbid Visions, przełomem stała się jednak Schizophrenia, na której międzynarodową promocję zdecydowała się wytwórnia Roadrunner Records. Kolejne lata to kolejne świetne wydawnictwa, w tym jeden z najważniejszych dla muzyki nu metalowej, kultowe już Roots. Po jego wydaniu ze składu odszedł Max Cavalera, a śladem brata 10 lat później podążył Igor. Obecny skład Sepultury tworzą Paulo Jr., Andreas Kisser, Derrick Green i jeszcze przed chwilą jednym tchem wymieniany był perkusista Eloy Casagrande. Muzyk nie jest już jednak członkiem grupy.

Nu metalowe kapele wszech czasów / Eska ROCK

Perkusista odszedł z Sepultury

Jak poinformował zespół w wydanym we wtorek 27 lutego oświadczeniu, perkusista zupełnie nagle poinformował pozostałych członków o swoim odejściu. Eloy Casagrande dołączył do Sepultury w 2011 roku i brał udział w nagraniach trzech albumów, w tym tej najnowszej, Quadra z 2020 roku. Perkusista miał przekazać decyzję o swoim odejściu na zaledwie sześć dni przed rozpoczęciem prób do pożegnalnej trasy koncertowej. Wszyscy mieli być zaskoczeni tą informacją i jej nagłymi następstwami.

Eloy Casagrandeo przyczynach swojego odejścia

Własne oświadczenie opublikował także sam zainteresowany, wskazując w nim, że chce teraz skupić się na tworzeniu nowej muzyki w ramach innych projektów, jednak odejście musiało nadejść: "Być może dla fanów zespołu nie ma to w tym momencie sensu, ale decyzje trzeba było podejmować z myślą o nowych cyklach, które nadejdą. Dokonujemy wyborów i nie zawsze są one łatwe. Moje odejście nigdy nie wymaże mojego szacunku i wdzięczności dla zespołu".

Kto zastąpi Casagrandeo?

Od razu grupa poinformowała, kto zasiądzie za perkusją na pożegnalnej trasie. Będzie to Greyson Nekrutman, amerykański perkusista, znany już z działalności m.in. w Suicidal Tendencies.

Sepultura w Polsce w 2024 roku

Przypominamy, że pożegnalna seria koncertów zawita także do Polski. Występ odbędzie się 21 listopada w katowickim Spodku.