Scorpions

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/AGENCJA SE/EAST NEWS

WIADOMOŚCI

Prawdziwa gratka dla fanów Scorpions! Zespół sprzedaje zegarki "Wind of Change" z fragmentem Muru Berlińskiego [WIDEO]

2024-01-17 12:10

"Wind of Change" Scorpions to jeden z najważniejszych utworów zespołu, który stał się prawdziwym hymnem zmian, zachodzących w Europie na przestrzeni lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Obecnie na fanów zespołu czeka prawdziwa gratka — muzycy wystawili na sprzedaż wyjątkowy gadżet, czyli kolekcja zegarków, zawierających autentyczny fragment Muru Berlińskiego. Cena może jednak zwalić z nóg.

"Wind of Change" Scorpions hymnem zmian w Europie środkowej

Mur Berliński oddzielał Berlin Zachodni od Berlina Wschodniego i NRD od 13 sierpnia 1961 do 9 listopada 1989. Jego upadek był jednym z najważniejszych wydarzeń we współczesnej historii i zwiastował koniec zimnej wojny. To niezwykłe wydarzenie zainspirowało wielu artystów, jednak to utwór "Wind of Change" (pl.: Wiatr Zmian) stał się najpopularniejszym z nich i pokazał, że na tę zmianę czekał cały świat. Do tej pory hit Scorpionsów jest grany na całym świecie i doczekał się wielu nowych interpretacji.

Seria zegarków z fragmentem Muru Berlińskiego spod szyldu Scorpionsów

Scorpions zaprezentowali ostatnio fanom nie lada gratkę. Zespół poinformował w mediach społecznościowych o niezwykłym gadżecie, który wkrótce trafi do sprzedaży. Mowa o kolekcji luksusowych zegarków "Wind of Change", w który wkomponowano autentyczny fragment Muru Berlińskiego. Biorąc pod uwagę standardowy merch rockowych kapel, niezwykły model zegarka znacznie wyróżnia się na ich tle.

Numerowana i limitowana edycja zegarków "Wind of Change" do najtańszych nie należy. Za tańszy model zegarka trzeba zapłacić 599 euro, czyli około 2 640 złotych. W sprzedaży można jednak znaleźć jeszcze bardziej designerski model, w który wkomponowano strunę z jednej z gitar Scorpionsów. Taka wersja zegarka kosztuje już 1699 euro, czyli około 7500 złotych.

Zespoły, które inspirowały się twórczością Edgara Allana Poe:

QUIZ: Jesteś gotowy na test z ostatnich 20 lat historii Polski? Sprawdzimy twoją wiedzę!

Pytanie 1 z 10
1. Kto podpisywał traktat akcesyjny Polski do Unii Europejskiej?
Kasia Wilk i Mezo śpiewali wielki hit "Ważne". Jakiś czas później wokalistka usunęła się w cień. Dziś ma własną markę odzieżową!