zestawienia

Rockowe piosenki o psach. Kompozycje o Najlepszym Przyjacielu Człowieka, które warto znać

2024-06-28 12:59

Psy to wyjątkowe zwierzęta. Czworonożne stworzenia od lat uznawane są za najwierniejszych towarzyszy człowieka, z którymi ten jest w stanie nawiązać jedne z najtrwalszych relacji na świecie. Nic więc dziwnego, że Najlepszy Przyjaciel Człowieka wielokrotnie stawał się bohaterem piosenek. Jakie są najlepsze rockowe numery o psach? Sprawdźcie tytuły w naszej galerii!

Po raz pierwszy pies został opisany przez Karola Linneusza w jego przełomowym dziele Systema Naturae w 1758 roku. Choć przyrodnik odróżnił to zwierzę to wilka, to dziś już wiadomo, że pies prawdopodobnie od niego pochodzi. Historia tego stworzenia nie zaczyna się jednak dopiero w XVIII wieku - naukowcy szacują, że pies został udomowiony przez człowieka już nawet 15 tysięcy lat temu. Do tej pory odkrytych zostało bardzo dużo grobów sprzed wielu wieków, w których ludzie pochowani zostali ze swoimi zwierzęcymi towarzyszami. Nic dziwnego - psy od lat uznawane są za Najlepszego Przyjaciela Człowieka.

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Rockowe piosenki o psach - te numery warto znać!

Psy wielokrotnie stawały się inspiracją w kulturze -  zwierzęta te można zobaczyć na obrazach, wiele jest filmów, w których historia czworonożnego stworzenia wystawiona jest na pierwszy plan. Jak to jest z piosenkami, konkretnymi tymi rockowymi? Okazuje się, że przedstawiciele ciężkiego brzmienia mają wyjątkowo miękkie serca, jeśli chodzi o psy i zadedykowali im wiele wyjątkowych numerów. Uwaga! W naszej galerii znajdziecie tylko te, które w jakiś sposób bezpośrednio odnoszą się do Najlepszego Przyjaciela Człowieka, a nie traktują o nim w sposób metaforyczny, znajdziecie tu też cały wachlarz rockowych klimatów - sprawdźcie galerię na samej górze!

Poniżej za to sprawdź rockowe numery o kotach: