Rockowe covery świątecznych klasyków! Nowe życie kultowych kompozycji

2023-12-21 9:50

Okres świąteczny w pełni, nic więc dziwnego, że zewsząd słychać coraz więcej okolicznościowej muzyki. Kolędy, klasyczne świąteczne kompozycje, które co roku wracają na listy przebojów - a co, gdyby zagrać je na rockowo? Zebraliśmy dla Was najlepsze rockowe covery świątecznych klasyków - sprawdźcie naszą galerię!

Wigilia już dosłownie za kilka dni! Sezon świąteczny czuć już jednak w powietrzu od co najmniej kilku tygodni. Skupmy się tym razem na muzycznej stronie Świąt Bożego Narodzenia - kolędy, klasyczne świąteczne kompozycje, które co roku w okresie tym powracają na listy przebojów. Co ciekawe, jest to raczej od lat dość stała grupa piosenek, które już na stałe weszły do kanonu - All I Want For Christmas Is You Mariah Carey, Last Christmas grupy Wham, Jingle Bell Rock Bobby'ego Helmsa, klasyczne amerykańskie pieśni bożonarodzeniowe, jak The Little Drummer Boy Santa Claus Is Comin' to Town i wiele wiele innych. To właśnie je najczęściej słyszymy w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Najlepsze rockowe świąteczne piosenki!

Rockowe covery świątecznych klasyków!

A co, gdyby tak odegrać te numery, ale na rockowo? Jest grupa artystów, która podjęła się takiego właśnie zadania i stworzyła zupełnie inne, nowe wersje wspomnianych wyżej kompozycji. All I Want For Christmas Is YouLast Christmas w wersji punkowej - proszę bardzo! Zajrzyj do naszej galerii na samej górze artykułu, gdzie przygotowaliśmy najlepsze rockowe covery świątecznych klasyków!