Metallica_młodzi

i

Autor: Materiały prasowe

quizy

Rock i metal rządziły na świecie w latach 80. - co wiedz na ten temat? Spróbuj się w quizie

2024-05-09 14:39

Szalone lata 80.! To właśnie w tym okresie czasu muzyka rockowa i szeroko rozumiana metalowa dosłownie rządziły na listach przebojów, a artyści, artystki i zespoły ją wykonujące nie miały sobie równych. Co dokładnie działo się wtedy na rynku? Kto stawiał na nim swoje pierwsze kroki? Sprawdź się w quizie wiedzy o zagranicznej muzyce lat 80.!

Można powiedzieć, że lata 80. to złoty okres dla muzyki rockowej i metalowej. Ta druga przeszła znaczne zmiany o momentu, gdy na rynku pojawili się Panowie z Black Sabbath, choć Ozzy swoimi solowymi wydawnictwami jak najbardziej trzymał poziom klasyki. Na rynku pojawiły się zespoły, które zaprezentowały złagodzone brzmienie metalu, określane dziś jako glam metal lub hard rock. Czy to oznacza, że gatunek ten całkowicie przekształcił się w materiał do radia? Oczywiście nie! W połowie lat 80. swoje płyty zaczęły wydawać zespoły, które zaprezentowały jeszcze mocniejsze i szybsze brzmienie, które znamy jako thrash metal. To do takich grup jak Metallica, Megadeth, Slayer i Anthrax należała ta dekada, choć oczywiście na listach przebojów rządziły kapele, które prezentowały nieco gładsze i melodyjne brzmienie.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Quiz wiedzy z zagranicznego rocka i metalu lat 80.

Def Leppard, Van Halen, Guns N' Roses, Mötley Crüe - to właśnie te formacje okazały się być uosobieniem hasła "sex, drugs and rock and roll", które dziś tak bardzo kojarzy się z latami 80. Kto jeszcze wydawał i nagrywał w tym okresie? Co wiesz na temat muzyki z tamtych czasów?

Sprawdź się w naszym quizie!

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?
Listen on Spreaker.