Robert Smith ponownie walczy z nieuczciwą sprzedażą biletów na koncerty The Cure. To bardzo ważny gest!

i

Autor: Rex Features/East News/Mairo Cinquetti/SOPA Images/Shutterstock Robert Smith walczy o uczciwą sprzedaż biletów

Robert Smith ponownie walczy z nieuczciwą sprzedażą biletów na koncerty The Cure. To bardzo ważny gest!

2023-04-04 11:55

Robert Smith zyskał tym większy szacunek u swoich fanów, gdy zainterweniował w sprawie nie do końca uczciwej sprzedaży biletów na koncerty The Cure w Stanach Zjednoczonych. Muzyk nie zaprzestaje obserwacji rynku i ponownie zaangażował się w sytuację, dotyczącą zakupu wejściówek na koncerty, tym razem z drugiej ręki.

W marcu zespół The Cure ogłosił wyczekiwaną trasę po Stanach Zjednoczonych. Przeszkody nastąpiły, gdy nadszedł moment zakupu biletów na koncerty - okazało się, że w części przypadków wartość opłat dodatkowych... przekroczyła cenę biletu! Fani oburzyli się, a na ich głosy zareagował Robert Smith. Muzyk zainterweniował u Ticketmastera, w wyniku czego  sprzedawca zobowiązał się do zwrotu części opłat, w wysokości 10 dolarów dla zweryfikowanych kont, które zakupiły bilety w najniższej z oferowanych cen i pięć dolarów dla osób, które zakupiły inne typy wejściówek. To nie ostatnia tego typu sytuacja, w którą postanowił zaangażować się artysta.

Muzyka rockowa lat 80-tych - zagranica. Albumy, które dziś są legendarne

Muzycy The Cure anulowali bilety, wystawione na wtórnym rynku

Choć grupa od samego początku robi co w jej mocy, by uchronić się przed drugim rynkiem sprzedaży biletów, gdzie sprzedawane są one po znacznie zawyżonych cenach, to wiele wejściówek zostało wystawione na sprzedaż tą drugą. Muzycy jednak zareagowali szybko i zdecydowanie - Robert Smith napisał w swoich social mediach, że zespół doprowadził do anulowania ponad siedmiu tysięcy biletów, zakupionych przez fałszywe konta i wystawionych na rynku wtórnym. Muzyk poprosił, by fani, którzy uważają, że ich wejściówki zostały anulowane bezpodstawnie, zgłaszali się do rzecznika. Gesty formacji spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem fanów, którzy są szczególnie wdzięczni za dbanie o ich interesy i finanse.