Richie Sambora (ex Bon Jovi) jest gotowy do wydania solowego albumu! Czego można się spodziewać po wydawnictwie?

i

Autor: AP/EAST NEWS Kiedy nowy album byłego gitarzysty Bon Jovi?

Richie Sambora (ex Bon Jovi) jest gotowy do wydania solowego albumu! Czego można się spodziewać po wydawnictwie?

2022-07-21 11:35

Richie Sambora - uznany gitarzysta, były już członek zespołu Bon Jovi, ma już na koncie co prawda trzy albumy solowe, kilka EP-ek i współpracę z innymi artystami, ale od dłuższego czasu jest o nim dość cicho. To może się szybko skończyć! Muzyk zdradził, że jest gotowy do wydania kolejnego wydawnictwa. Co wiadomo na jego temat?

Richie Sambora to amerykański muzyk, wokalista i przede wszystkim uznany gitarzysta rockowy. W 1983 roku dołączył do utworzonego przez Jona Bon Joviego zespołu Bon Jovi i przez lata, wraz z wokalistą, był współtwórcą największych hitów tej grupy. To z jego udziałem powstały takie albumy jak Slippery When Wet, New Jersey, Keep the Faith, Crush czy Have a Nice Day, z których pochodzą tak kultowe numery jak You Give Love a Bad Name, Livin' on a Prayer, Born to Be My Baby, Bed of Roses, Always, It's My Life i Have a Nice Day. Ostatnią płytą, nagraną z Samborą na pokładzie jest What About Now z 2013 roku - jeszcze w tym samym roku gitarzysta zdecydował się opuścić szeregi Bon Jovi.

Co tam w środku gra - Motörhead - No Sleep 'Till Hammersmith

Richie Sambora - kariera po Bon Jovi

Jeszcze będąc członkiem zespołu, gitarzysta wydał swoje dotychczasowe albumy studyjne - Stranger in This Town (1991), Undiscovered Soul (1998) i Aftermath of the Lowdown (2012). Po opuszczeniu grupy, muzyk zaprezentował singiel Come Back As Me, a w 2015 roku ogłosił, że pracuje nad nowym wydawnictwem, w czym wspiera go jego (była już) partnerka i gitarzystka Orianthi. Para połączyła razem siły w projekcie RSO, w ramach którego wydała dwie EP-ki i album Radio Free America z 2018 roku. Od tamtej pory o artyście jest dość cicho - wygląda jednak na to, że szybko się to skończy!

Richie Sambora jest gotowy do wydania nowego albumu!

Muzyk był obecny na gali rozdania nagród Nordoff Robbins O2 Silver Clef Awards. To właśnie tam Sambora udzielił krótkiego wywiadu, w którym powiedział, że od kilku lat pracuje nad kolejnym wydawnictwem, ale materiał jest już gotowy do wydania! Okazuje się, że muzyk chciał zaprezentować nowy album już dwa lata temu, zdecydował się jednak nie robić tego w okresie pandemii, tym bardziej, że czas ten okazał się być dla niego bardzo twórczy. Sambora powiedział, że można spodziewać się muzycznych nowości od niego już na jesieni.

Co znajdzie się na nadchodzącym albumie gitarzysty?

Czego można się spodziewać po tym krążku? Gitarzysta powiedział w wywiadzie, że na płycie nie znajdą się żadne słabe piosenki, ponieważ od lat już takich nie tworzy. Zdradził też, że ma wokół siebie ludzi, którzy bardzo go wspierają i pomagają znaleźć dobrą twórczą drogę. Sambora powiedział też, że nadal, codziennie pisze nowe piosenki - jest to dla niego coś w rodzaju codziennego ćwiczenia, muzyk porównał też ten proces do prowadzenia pamiętnika.

Sonda
Czekasz na nowy album Richiego Sambory?