Queen wyruszą w kolejną trasę i nagrają płytę z Adamem Lambertem? Brian May opowiada o planach swoich i formacji na przyszłość

i

Autor: Michele Nucci / ipa-agency.net/Press Association/East News Co dalej z formacją Queen + Adam Lambert

Queen wyruszą w kolejną trasę i nagrają płytę z Adamem Lambertem? Brian May opowiada o planach formacji na przyszłość

2022-11-22 17:20

Queen + Adam Lambert - formacja, będąca efektem współpracy Briana Maya i Rogera Taylora z amerykańskim wokalistą Adamem Lambertem, w ,ubiegłym roku obchodziła dziesięciolecie działalności. Ze względu na pandemię COVID-19. grupa znacznie ograniczyła swoją koncertową aktywność - czy zmieni się to w najbliższym czasie?

W 2009 roku Brian May i Roger Taylor byli gośćmi amerykańskiej edycji programu "Idol". Jednym z uczestników ówczesnej edycji był Adam Lambert, który, wraz z innym uczestnikiem, zaśpiewał z muzykami klasyczny utwór We Are The Champions. Niedługo po finale show May zdradził w wywiadzie dla magazynu "Rolling Stone", że rozważa zaproponowanie Lambertowi, aby ten objął funkcję frontmana w zespole Queen. Wokalista ostatecznie przystał na propozycję i dołączył do Maya i Taylora w 2011 roku - formacja pierwszy raz wystąpiła razem na gali rozdania nagród MTV EMA. Już rok później muzycy wyruszyli w pierwszą mini-trasę, w ramach której zagrali także w Polsce. W kolejnych latach May, Taylor i Lambert wielokrotnie wspólnie występowali, a w 2020 roku ukazał się ich pierwszy międzynarodowy album live, zatytułowany Live Around the World. 

Co dalej z funkcjonowaniem Queen + Adam Lambert?

Ze względu na pandemię COVID-19 formacja zaprzestała koncertowania, wystąpiła jednak w tym roku na platynowym jubileuszu Królowej Elżbiety, podczas którego Brian i Roger zapowiedzieli premierę utworu Face It Alone z Freddiem Mercurym na wokalu. Jakiś czas temu perkusista udzielił wywiadu, w którym otwarcie powiedział, że zdaje sobie sprawę z upływającego czasu i powoli myśli o przejściu na emeryturę. Roger Taylor zdradził jednak, że grupa ma w planach przynajmniej jeszcze jedną trasę z Adamem Lambertem po Stanach Zjednoczonych. 

Teraz informacje te potwierdził Brian May. W rozmowie z "Variety" gitarzysta powiedział, że wszyscy zaangażowani są w trakcie dość intensywnych rozmów na ten temat. Artysta został także zapytany o to, czy są szanse na to, że formacja Queen + Adam Lambert nagra - i wyda - zupełnie nową muzykę. May zaznaczył, że takie rozmowy się pojawiają, ale jeszcze nie doszło do spotkania w studiu, ponieważ występy na żywo są wystarczająco angażujące. 

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znów będziemy razem grać. Podejmujemy tę decyzję właśnie teraz, gdy z Tobą rozmawiam. Teraz, gdy się starzejemy, staje się to trudniejsze. Nie mamy już po 35 lat, a wyjazd na dwa miesiące z domu nie jest łatwy. Ale czujemy, że jesteśmy wszyscy cali i zdrowi na tyle, by wyruszyć ponownie w trasę. Pewnie byłoby to w Stanach Zjednoczonych w pewnym momencie w 2023 roku. Mam nadzieję, że tak się stanie, jest to bardzo prawdopodobne - Brian May o potencjalnej trasie Queen + Adam Lambert.

Muszę ci powiedzieć, że to się jeszcze nie wydarzyło, ale poruszamy ten temat. Ogólnie rzecz biorąc, kiedy jesteśmy razem, występ na żywo jest wystarczająco pochłaniający. To naprawdę nie czas na dyskusję o jakichkolwiek działaniach w studio. Czujemy, że publiczność chce tego, co dajemy im na koncertach. A kiedy nie jesteśmy w trasie, Adam ma własną karierę — dał mi kilka rzeczy, nad którymi pracuje na swój następny album i to jest niezwykłe. Przypuszczam więc, że okazja do wspólnego nagrania albumu na razie nie pojawi się, ale nie mówię, że to się nie może wydarzyć - gitarzysta o nagrywaniu muzyki z Adamem Lambertem.