Queen świętuje premierę reedycji "The Miracle" nowym teledyskiem!

2022-11-18 9:00

W piątek 18 listopada swoją premierę miał wyjątkowy boks od zespołu Queen. Zespół przygotował dla swoich fanów bogate wydanie kultowego krążka "The Miracle", które ukazał się na rynku w 1989 roku. Wydawnictwo promuje teledysk do jednego z utworów, które znalazły się na pierwotnej wersji płyty - sprawdź wideo poniżej!

W 1989 roku zespół Queen wydał swój trzynasty album studyjny. Płyta została zatytułowana The Miracle i miała swoją premierę trzy lata po A Kind of Magic - ostatnim krążku, który zespół Queen promował na trasie koncertowej. Już w 1987 roku Freddie Mercury został zdiagnozowany jako osoba chora na AIDS, przez co prace nad The Miracle przebiegały w zupełnie innej atmosferze. Album po premierze osiągnął bardzo duży sukces, zarówno komercyjny, jak i krytyczny, uznaje się go za jeden z najlepszych w całej dyskografii Queen. To własnie z The Miracle pochodzą kultowe I Want It All, Breakthru i numer tytułowy, który Freddie określił jako ten, który sprawił, że zespół był bliżej siebie, niż kiedykolwiek wcześniej.

Wyjątkowy boks od Queen jest już dostępny w sprzedaży!

Już od piątku 18 listopada w sprzedaży dostępny jest 8-płytowy boks Queen The Miracle Collector’s Edition, na który składa się nagranie albumu z 1989 z oryginalnych taśm LP, The Miracle Sessions CD z demówkami i niedokończonymi wersjami oraz sześcioma niewydanymi wcześniej utworami, jak również nagrania audio dokumentujące pracę muzyków w studiach w Londynie i Montreux. W ramach promocji wydawnictwa w połowie października światło dzienne ujrzał niepublikowany nigdy wcześniej utwór Face It Alone. 

Queen świętuje premierę reedycji "The Miracle" nowym teledyskiem! To utwór napisany przez Freddiego Mercury'ego!

To jednak nie jedyna niespodzianka dla fanów od Queen! Tego samego dnia w serwisie YouTube zadebiutował teledysk do utworu Was It All Worth It! Kompozycja została napisana przez Freddiego i bardzo nawiązuje do brzmienia zespołu z lat 70. i choć nie została wydana jako singiel w okresie promocji płyty, to cieszy się dużą popularnością wśród fanów. Wideo utrzymane jest w tym samym stylu, co klip do Face It Alone - to połączenie animacji z archiwalnymi zdjęciami i nagraniami. Zespół rzucił wyzwanie swoim fanom - czy jesteś w stanie dostrzec w teledysku wszystkie najważniejsze momenty w karierze Queen?

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?