Queen i Adam Lambert wyruszają w trasę koncertową! Fani nie kryją zadowolenia

i

Autor: EMMANUELE OLIVI/Nur Photo/East News Queen + Adam Lambert wyruszają w trasę po USA

Queen i Adam Lambert wyruszają w trasę koncertową! Fani nie kryją zadowolenia

2023-03-27 12:33

Stało się to, na co zapowiadało się już od dłuższego czasu. Formacja Queen + Adam Lambert oficjalnie ogłosiła, że wyrusza w trasę koncertową! Nie mamy jednak dobrych wieści dla polskich fanów tego projektu i muzyki Queen w ogóle. Grupa zorganizowała serię pokazów zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami...

Już od przeszło dwunastu lat na rynku muzycznym funkcjonuje formacja Queen + Adam Lambert. Panowie Brian May i Roger Taylor mieli okazje występować wraz z Adamem Lambertem, gdy ten był jeszcze uczestnikiem amerykańskiej wersji programu "Idol". Muzykom na tyle dobrze się razem grało, wykonując wspólnie największe przeboje Queen, że postanowili stworzyć z tego cały projekt. Grupa istnieje już od 2011 roku, stawiając przede wszystkim na koncertowanie. Brian May nie ukrywa, że pojawił się pomysł wydania w takim składzie albumu z premierowym materiałem, jednak dość szybko spalił on na panewce. Choć wydawało się, że formacja na jakiś czas ogranicza działalność, to May w jednym z wywiadów zdradził, że trwają rozmowy na temat wyruszenia w trasę koncertową.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Queen i Adam Lambert ponownie w trasie!

Jak powiedział, tak się dzieje! W piątek 24 marca formacja ogłosiła, że już w październiku wyruszy w trasę koncertową! Niestety, nie mamy dobrych wieści dla polskich fanów tego projektu - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami gitarzysty, odbędzie się ona jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. "The Rhapsody Tour" rozpocznie się 4 października w Baltimore w stanie Maryland i zakończy się 11 listopada w Los Angeles. Choć jakiś czas temu perkusista Roger Taylor otwarcie powiedział, że przygotowuje się do przejścia na emeryturę, to May podkreślił, że nie jest to pożegnalna trasa koncertowa.