Queen - album Greatest Hits pobił kolejny rekord! Tego nie osiągnęło jeszcze żadne wydawnictwo!

i

Autor: Materiały prasowe Wielki sukces Queen

Queen - album "Greatest Hits" pobił kolejny rekord! Tego nie osiągnęło jeszcze żadne wydawnictwo!

2022-07-20 11:06

Queen „Greatest Hits” to pierwszy album w historii Official Charts w Wielkiej Brytanii, który sprzedał się w nakładzie 7 mln egzemplarzy. Brian May i Roger Taylor zdążyli już zareagować na całą sytuację - muzycy czują się zaszczyceni z powodu rewelacyjnego wyniku!

Brytyjska legenda rocka, Queen, po raz kolejny przechodzi do historii – tym razem za sprawą sukcesu w zestawieniu Official Charts w Wielkiej Brytanii. Kompilacja Greatest Hits przekroczyła 7 milionów sprzedanych egzemplarzy. Oryginalnie składanka ukazała się w 1981 roku i jest najlepiej sprzedającym się albumem wszech czasów w UK. Na wydawnictwo trafiły takie klasyki jak We Will Rock You, Don’t Stop Me Now czy Bohemian Rhapsody. Wynik 7 milionów egzemplarzy to połączenie sprzedaży fizycznej, oficjalnych pobrań oraz streamów. W 2014 album Greatest Hits był pierwszym albumem w Wielkiej Brytanii, który przekroczył liczbę 6 milionów egzemplarzy. Popularność katalogu Queen jest ponadczasowa i została dodatkowo wzmocniona przez serwisy cyfrowe. Składanka ma 1,26 miliarda streamów w UK, a najpopularniejszy utwór z wydawnictwa – Bohemian Rhapody – przekroczył wynik 240 mln streamów. Wydawnictwo niedawno świętowało także swój tysięczny (!) tydzień w zestawieniu Official Albums Chart. Queen stało się pierwszą brytyjską grupą w historii, która osiągnęła ten wynik.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

Brian May i Roger Taylor reagują na sukces Queen

Na całą sytuację zdążyli już zareagować Brian May i Roger Taylor - muzycy zwrócili się do fanów:

Przychodzimy do Was z radosnymi wieściami: „Greatest Hits” Queen sprzedało się w nakładzie 7 milionów egzemplarzy. Ta sztuka nie udała się nikomu innemu przed nami. Żaden album nie osiągnął takiego wyniku. Bardzo dziękujemy i doceniamy. - powiedział Brian May.

Brytyjscy słuchacze ze swoim niesamowitym gustem, sprawili, że „Greatest Hits” stało się najlepiej sprzedającym się albumem w historii. Dziękujemy wszystkim. Przyjmujemy to wyróżnienie z pokorą i zaszczytem. Kłaniamy się nisko. - dodał Roger Taylor.

To naprawdę fantastyczne osiągnięcie zespołu Queen. Sprzedać 7 mln egzemplarzy jednego krążka, wszystko za sprawą legendarnego „Greatest Hits”. W momencie premiery, czyli w 1981 roku, tego typu kompilacje były jeszcze rzadkością i były zarezerwowane wyłącznie dla najpopularniejszych zespołów. Płyta ta znajduje się w jednym na cztery gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii. Nie ulega wątpliwości, że olbrzymi sukces tego wydawnictwa zredefiniował koncepcję albumów z największymi hitami danego wykonawcy. - komentuje Prezes Official Charts Company, Martin Talbot.

“Rhapsody Over the London” - zbliża się premiera koncertowego filmu

Informacja o rekordzie zbiegła się z ogłoszeniem koncertowego filmu „Rhapsody Over London” nagranego przez Queen i Adama Lamberta. Występ zarejestrowany w London O2 Arena z wyprzedanej europejskiej trasy zadebiutuje na platformie streamingowej Kiswe 24 lipca. W ramach streamu będzie można obejrzeć także sesję Q&A z udziałem Briana, Rogera i Adama, którzy porozmawiają zza kulis przedostatniego koncertu tournée (Tampere, Finlandia). „Rhapsody Over London” będzie niepowtarzalną okazją do przeżycia zachwycającego show Queen, na który złożyło się 28 utworów. Wszystko w hołdzie dla dziedzictwa Freddie’ego Mercury’ego.