Queen + Adam Lambert ogłaszają premierę koncertu Rhapsody Over London w streamingu. Kiedy, gdzie i za ile będzie można obejrzeć nagranie występu?

i

Autor: John Rainford/SIPA/SIPA/East News Koncert formacji trafi do streamingu

Queen + Adam Lambert ogłaszają premierę koncertu "Rhapsody Over London" w streamingu. Kiedy, gdzie i za ile będzie można obejrzeć nagranie występu?

2022-07-07 15:37

Już od ponad dziesięciu lat bardzo prężnie działa formacja Queen + Adam Lambert. Projekt, tworzony przez Briana Maya, Rogera Taylora i amerykańskiego wokalistę, cieszy się sporą popularnością - Panowie mają na koncie występ podczas Oscarów, jubileuszu Królowej Elżbiety a nawet wspólny album. W ubiegłym roku grupa przez dziesięć dni występowała w O2 Arenie - okazuje się, że koncert został nagrany i będzie go można obejrzeć w streamingu!

W 2011 roku, dokładnie dwadzieścia lat po śmierci Freddiego Mercury’ego, Brian May i Roger Taylor, jako grupa Queen, zdecydowali się połączyć siły z amerykańskim wokalistą Adamem Lambertem. Muzycy poznali się, gdy Lambert brał udział w ósmym sezonie programu American Idol, a May i Taylor pojawili się w nim jako goście. Niedługo później gitarzysta Queen przyznał, że rozważał możliwość współpracy z Lambertem, gdy tylko zobaczył jego wykon Bohemian Rhapsody. Formacja Queen + Adam Lambert po raz pierwszy wystąpiła razem podczas rozdania nagród MTV Europe Awards. Od tamtej pory grupa regularnie koncertuje, ma też na koncie występy na gali rozdania Oscarów czy platynowym jubileuszu Królowej Elżbiety. W październiku 2020 roku ukazał się pierwszy międzynarodowy album live projektu - Live Around the World.

Tomek Lipiński w Esce ROCK: rozmowa o wolności, inspiracji, rzeczywistości i fascynacji młodym pokoleniem

“Rhapsody Over London” - nagranie z koncertu trafi do streamingu!

W ubiegłym roku Panowie przez dziesięć dni grali koncerty w londyńskiej O2 Arenie. Okazuje się, że jeden z występów został nakręcony i jako wyjątkowy film koncertowy zostanie udostępniony fanom grupy! Obraz został wyreżyserowany przez Matta Askema, który odpowiada też za realizację koncertu "Live at the Apollo For One Night Only" U2, przy użyciu 26 kamer i ekipy ponad 100 techników. Koncert będzie dostępny do oglądania w streamingu już 24 lipca, za pośrednictwem platformy Kiswe.

Oczywiście za możliwość obejrzenia występu trzeba będzie zapłacić - istnieje wiele różnych opcji dostępu do transmisji, a ceny wahają się od 20 USD (ok. 93 zł) do 75 USD (ok. 350 zł). Fani, którzy zakupią “wejściówki” będą mogli zadać pytania członkom formacji - te będzie można przesłać do 19 lipca - i będą miały dostęp do udostępnionych materiałów do 31 lipca.

Nowy utwór Queen z Freddiem Mercurym na wokalu!

Już niedługo na rynku ukaże się nieznany dotąd utwór Queen, w którym na wokalu pojawia się Freddie Mercury. Kompozycja nosi tytuł Face It Alone i zostanie zaprezentowana fanom legendarnej grupy już we wrześniu! Piosenka powstała w trakcie sesji nagraniowej do albumu The Miracle z 1989 roku  i choć początkowo wydawało się, że nagrania nie uda się uratować, to dzięki pracy inżynierom jest ono gotowe do wydania.