Prince - sprawa spadku po muzyku wraca do sądu. Pojawiły się nowe oskarżenia

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Mike Ruiz Konflikt o spadek Prince'a

muzyczne wiadomości

Prince - wyrok sądu w sprawie spadku po muzyku

2024-07-10 11:49

Bycie wielką gwiazdą wiąże się ze zdobyciem naprawdę ogromnego bogactwa. Problem pojawia się po śmierci artysty czy artystki, gdy praw do majątku zaczynają domagać się różne osoby z bliskiego otoczenia zmarłego. Od lat już regularnie powraca sprawa spadku, który po swoim odejściu pozostawił Prince. Choć wydawało się, że została ona rozwiązana, to właśnie wróciła do sądu - a ten podjął właśnie ważną decyzję.

W kwietniu 2016 roku media na całym świecie obiegła szokująca informacja o śmierci Prince'a - jednego z najwybitniejszych brytyjskich artystów. Muzyk został znaleziony martwy w swoim domu, w windzie, prowadzącej do jego studia nagraniowego. Mimo podjętej resuscytacji, życia muzyka nie udało się uratować, po kilku miesiącach biuro koronera oficjalnie poinformowało, że Prince zmarł z powodu przypadkowego przedawkowania fantanylu w wieku zaledwie 57 lat.

Lenny Kravitz - największe przeboje gwiazdora współczesnego rocka!

Walka o spadek po artyście

Już trzy lata po śmierci artysty sąd zadecydował, że pełne prawa do majątku, który ten po sobie pozostawił mają jego siostra oraz piątka przyrodniego rodzeństwa. Sprawa jednak nie zakończyła się i trwała kolejne trzy lata, aż w końcu w 2022 roku wydano decyzję, na podstawie której prawa do dziedzictwa po muzyku zostały podzielone między jego rodzeństwo i bliskich (Prince Legacy LLC) i firmę wydawniczą Primary Wave. Gdy wydawało się, że spór został ostatecznie rozstrzygnięty, sprawa majątku po legendzie znów powróciła na wokandę.

Tym razem walkę między sobą prowadzili członkowie, tworzący spółkę Prince Legacy LLC. Wchodzący w jej skład L. Londell McMillan i Charles Spicer, przyjaciele Prince'a, działający jako menedżerowie Prince Legacy LLC, oskarżyli czwórkę jego bliskich, że Ci w sposób bezprawny próbowali pozbyć się ich ze spółki. Jak zaznaczają w pozwie, krok ten nie tylko narusza porozumienie operacyjne między członkami LLC, ale może też doprowadzić do powstania ogromnych szkód, które zagroziłyby dziedzictwu Prince'a. Jako główni oskarżeni w sprawie wskazani zostali: przyrodnie siostry artysty, Sharon Nelson i Norrine Nelson, siostrzenica Breny Nelson i siostrzeniec Allen Nelson. Spółka Primary Wave nie zostałą zaangażowana w spór.

Oskarżeni nie mają żadnego doświadczenia w biznesie i zarządzaniu, nie mają doświadczenia w branży muzycznej i rozrywkowej i nie mają doświadczenia w negocjowaniu i zarządzaniu umowami na wysokim szczeblu w branży rozrywkowej - brzmi fragment pozwu.

Zapadł wyrok w sprawie

Sąd właśnie podjął decyzję w sprawie, a ta jest korzystna dla McMillana i Spicera. Wyrok głosi, że wskazani w pozwie bliscy artysty nie mogą zmienić warunków umowy LLC w celu pozbycia się menedżerów ze spółki, ponieważ stanowiłoby to złamanie ustalonych kilka lat wcześniej warunków, co w istocie rzeczy jest nielegalne w świetle prawa.

Poniżej znajdziesz nasz wybór największych przebojów Prince'a: