Co wiesz o polskim rocku lat 2000.? Rozwiąż ten quiz dla największych fanów ciężkich brzmień

i

Autor: AKPA Quiz o polskim rocku lat 00.

quizy

Polski rock lat 2000. - czy pamiętasz te brzmienia? Spróbuj się w quizie

2024-05-11 20:12

Polski rock ma swoją długą i naprawdę piękną historię i w każdej kolejnej dekadzie działy się w nim rzeczy, na rynku pojawiały się nowe zespoły i ich albumy, które zmieniały jego brzmienie i oblicze. Równie wiele działo się w rodzimych gitarowych brzmieniach w latach "zerowych" - co wiesz o polskim rocku z tych czasów? Rozwiąż quiz!

Uznaje się, że polski rock zaczął się kształtować pod koniec lat 50., jednak na dobre zaistnieć miał dopiero w końcówce kolejnej dekady. Po tym na dobre nastąpił intensywny rozwój brzmienia, zorientowanego na gitarowe klimaty - klasyczny rock z domieszką bluesa w lata 70., zaczątki szeroko rozumianego metalu i zestawiony mu punk w kolejnym dziesięcioleciu i oczywiście dekada kobiet w rocku, czyli tak często przywoływane dziś lata 90.

Nie mniej ciekawie działo się w kolejnej dekadzie, która była równocześnie pierwszą w zupełnie nowym stuleciu. Karierę w tym czasie kontynuowali artystki, grupy i artyści, którzy z tak dużym sukcesem debiutowali w poprzednim dziesięcioleciu, by wspomnieć Hey czy Kasię Kowalską. Wielki powrót zaliczyła legendarna już formacja, czyli Budka Suflera, a ogromy rozgłos budziły w tej dekadzie kolejne wydawnictwa świeżych wtedy na rynku zespołów, jak Coma, Cool Kids of Death czy Muchy.

Muzyka rockowa lat 2000. - Polska. Tych płyt słuchamy do dziś

Quiz o polskim gitarowym brzmieniu z lat "zerowych"

Jesteś pewien lub pewna, że wiesz wszystko o polskim rocku, właśnie z dekady lat, tzw. "zerowych"?

Sprawdź się w quizie!

Co wiesz o polskim rocku lat 2000.? Rozwiąż ten quiz dla największych fanów ciężkich brzmień

Pytanie 1 z 10
"Bal wszystkich świętych" - który to w kolejności album studyjny Budki Suflera?