Piosenka stworzona z odgłosów... płukania ust! Zachęci ludzi do dbania o uzębienie?

i

Autor: Pixabay Płukanie zębów jako podkład muzyczny?

Piosenka stworzona z odgłosów... płukania ust! Stoi za nią były basista Suicidal Tendencies

2023-09-13 11:49

Osoby kreatywne znajdą każdy sposób na to, by stworzyć coś z niczego, sztukę z materiałów zupełnie nietypowych. Tacy Panowie z Depeche Mode na przykład, korzystali w swoich kompozycjach z sampli przedmiotów codziennego użytku. Szkoda, że nie wpadli na pomysł, by skorzystać z odgłosów... płukania zębów. Na całe szczęście luka już została zapełniona!

Jak to mówią, dla chcącego nic trudnego! Osoby kreatywne, a przy tym interesujące się muzyką już wielokrotnie udowadniały, że są w stanie znaleźć brzmienie we wszystkim. W tym miejscu warto wspomnieć o filmie, w Polsce znanym pod tytułem Nieściszalni. Ta francusko-szwedzka produkcja przedstawia losy grupy perkusistów, którzy tworzą swoje ambitne muzyczne projekty w zupełnie nietypowy sposób, wykorzystując jako okazję do zrobienia koncertu chociażby... operację! Grupa ta zaczyna w końcu terroryzować całe miasto swoimi kolejnymi występami, a ich śladem podąża, zupełnie głuchy na muzykę, policjant Amadeus Warnebring. Film nie jest szczególnie znany w naszym kraju, a zdecydowanie warty uwagi, tym mocniej polecamy się z nim zapoznać, a próbkę tego, czego możecie się po nim spodziewać, znajdziecie poniżej.

Depeche Mode - przełomowe single zespołu / Eska Rock

Muzyka, stworzona z dźwięków... płukania jamy ustnej?!

Jednym z najbardziej znanych zespołów, który w swojej muzyce wykorzystywał odgłosy przedmiotów codziennego użytku z pewnością jest Depeche Mode. W tych najbardziej popularnych przebojach formacji można usłyszeć dźwięki m.in. kamieni, zabawek, młotka czy auta (wsłuchajcie się w intro do Stripped). Nie kojarzymy, by w twórczości grupy pojawiły się dźwięki płukania jamy ustnej, ale właśnie na rynku pojawił się numer, który wykorzystuje ten, dość nietypowy i charakterystyczny, odgłos.

Thundercat, basista, bardzo dobrze znany fanom formacji Suicidal Tendencies, której członkiem był w latach 2002-2011, stworzył właśnie taką kompozycję! Nosi ona tytuł The Whoa Collection i choć utrzymana jest w przyjemnym, jazzowo-funkowym stylu, to słuchacza co i rusz wytrącają pojawiające się odgłosy płukania zębów. Cały projekt nie jest jednak przypadkowy - powstał jako część kampanii marki Listerine, która ma na celu wsparcie organizacji non-profit, zajmujących się działaniem na rzecz równości, w tym rasowej, w dostępie do opieki stomatologicznej w USA, gdzie sytuacja pod tym względem nie wygląda zbyt dobrze. To wiele wyjaśnia, posłuchaj więc tego nietypowego kawałka poniżej!