Ozzy Osbourne w swoim stylu śpiewa o Jezusie na najnowszym krążku. Nie spodobało się to Claptonowi

i

Autor: AP/Associated Press/East News/Invision/Invision/East News Drobny zgrzyt między Ozzym a Claptonem

Ozzy Osbourne w swoim stylu śpiewa o Jezusie na najnowszym krążku. Nie spodobało się to Claptonowi

2022-08-25 9:58

Już 9 września ukaże się najnowszy album Ozzy'ego Osbourne'a, zatytułowany "Patient Number 9". W nagraniach płyty wzięło udział sporo gości - Chad Smith, Tony Iommi, Robert Trujillo, Zakk Wylde, Jeff Beck czy Eric Clapton. Okazuje się, że z tym ostatnim "książę ciemności" miał drobne spięcie, a poszło o tekst jednej z piosenek, który gitarzysta uznał za "zbyt kontrowersyjny".

Premiera najnowszego krążka Ozzy'ego Osbourne'a zbliża się wielkimi krokami! Krążek zatytułowany Patient Number 9 ukaże się 16 września, znajdzie się na nim łącznie trzynaście utworów, których łączny czas trwania przekroczy godzinę. W ramach pracy nad płytą "książę ciemności" połączył siły z naprawdę dużymi nazwiskami, gościnnie pojawiają się na niej Jeff Beck, Zakk Wylde, Tony Iommi, Mike McCready Eric Clapton, a nad całością czuwał producent Andrew Watt, z którym Ozzy nagrał wydany w 2020 roku, świetnie przyjęty krążek, Ordinary Man. Osbourne chciał też, aby na krążku zagrał Jimmy Page, ale współpraca ta nie doszła do skutku. Z okazji zbliżającej się premiery muzyk zdradza coraz to nowe smaczki, związane z procesem nagrywania albumu. Jedna z nich dotyczy kompozycji One of Those Days, czyli duetu nagranego z Claptonem.

Co tam w środku gra - Black Sabbath - Technical Ecstasy

O tym, jak Jezus poróżnił Ozzy'ego i Claptona

W wywiadzie dla magazynu "Classic Rock" Ozzy powiedział, że jest przekonany, że jeden wers refrenu może wywołać kontrowersje, a brzmi on "To jeden z tych dni/kiedy nie wierzę w Jezusa". Artysta powiedział jednak, że nie jest on antyreligijny, a jedynie oddaje uczucia, gdy wszystko idzie tak źle, że tracisz wiarę we wszystko. Okazuje się, że fragment ten nie spodobał się Claptonowi, który nawet zasugerował, aby go zmienić.

Powiedział: „Och, nie jestem pewien co do tego fragmentu”. Staraliśmy się więc zastąpić go kilkoma alternatywami, na przykład „To jeden z tych dni/kiedy nie wierzę w Boże Narodzenie ”, ale to nie brzmiało dobrze. Utrata wiary w Jezusa ma o wiele większy sens, gdy świat zamienia się w g**no" - powiedział Ozzy.

Ozzy Osbourne o "Patient Number 9": mam ambicję na numer 1

Ozzy Osbourne wprost powiedział także, że jest bardzo zadowolony z tego albumu i uważa, że ma on szansę na to, aby dotrzeć do pierwszego miejsca brytyjskiej listy przebojów. Czy tak się rzeczywiście stanie? Przekonamy się już za niecały miesiąc!

Sonda
Czekasz na nowy album Ozzy'ego?