Ozzy Osbourne i Tony Iommi razem na scenie! To pierwszy występ księcia ciemności od trzech lat!

i

Autor: GLYN KIRK/AFP/East News Muzycy Black Sabbath wystąpili razem

Ozzy Osbourne i Tony Iommi razem na scenie! To pierwszy występ "księcia ciemności" od trzech lat!

2022-08-10 10:13

Tony Iommi był gościem muzycznym Igrzysk Wspólnoty Narodów. Muzyk otworzył koncertem całe wydarzenie, wystąpił także w ramach zakończenia. Artysta nie zagrał jednak sam! Na scenie towarzyszył mu Ozzy Osbourne - występ “księcia ciemności” na Igrzyskach Wspólnoty Narodów był jego pierwszym od trzech lat! Panowie zagrali dwa kultowe numery Black Sabbath - sprawdź nagranie!

Tony Iommi to jeden z najbardziej uznanych brytyjskich muzyków. Znany jest przede wszystkim z działalności w zespole Black Sabbath, który współzałożył w 1968 roku z perkusistą Billem Wardem, z czasem do grupy dołączyli wokalista Ozzy Osbourne i basista Geezer Butler. Panowie określani są jako pionierzy heavy metalu, a ich albumy, z Black Sabbath, Paranoid i Master of Reality na czele, wskazuje się jako te, które ostatecznie zdefiniował gatunek. Zespół przeszedł wiele zmian w składzie, ale Iommi był jednym stałym członkiem formacji w całej historii jego istnienia. Muzyk określany jest jako jeden z najlepszych gitarzystów na świecie - na sposób jego grania duży wpływ miał wypadek, jakiemu uległ w wieku 17 lat. Tony stracił czubki środkowego i serdecznego palca prawej ręki i choć lekarze mówili, że nigdy już nie będzie w stanie grać na gitarze, ten po prostu przystosował styl do swoich możliwości.

Co tam w środku gra? - Black Sabbath

Tony Iommi i Igrzyska Wspólnoty Narodów

Iommi wniósł znaczący wkład w historię brytyjskiej muzyki. Nie było więc dla nikogo zdziwieniem, gdy ogłoszono, że to właśnie on został wybrany na artystę, który otworzy i zamknie uroczystość. Wydarzenie odbywało się w dniach 28 lipca - 8 sierpnia, a występ zwieńczający całość okazał się być sporą niespodzianką, zwłaszcza dla fanów grupy Black Sabbath.

Ozzy Osbourne i Tony Iommi razem na scenie!

Szczegóły występu były utrzymywane w tajemnicy do samego końca, a to dlatego, że Iommi zdecydował się zaprosić na scenę Ozzy’ego Osbourne’a! Artystka dołączył do gitarzysty, by zagrać dwa klasyczne numery Black Sabbath - Paranoid i skróconą wersję Iron Mana. Był to pierwszy wspólny występ Panów od pięciu lat, pierwszy od trzech, jeśli chodzi o Ozzy’ego Osbourne'a. Wokalista kilka tygodni temu poddał się zabiegowi, który miał na celu znacznie ułatwić jego funkcjonowanie - “książę ciemności” wrócił już do formy i przygotowuje się do wydania albumu Patient Number 9

Tony’emu i Ozzy’emu towarzyszyli na scenie perkusista Tommy Clufetos i basista Adam Wakeman, obaj znani z występów w Black Sabbath. Co ciekawe, Igrzyska odbywały się w Birmingham, czyli mieście, gdzie legendarna formacja powstała. Sprawdź nagranie z występu poniżej!