Ostatnie nagranie Joeya Jordisona trafiło do sieci. To nad tym pracował przed śmiercią

i

Autor: MARCOCCHI GIULIO/SIPA/EAST NEWS Ostatnie nagranie, współtworzone przez Joeya Jordisona

Ostatnie nagranie Joeya Jordisona trafiło do sieci. To nad tym pracował przed śmiercią

2023-10-09 12:54

Joey Jordison był współzałożycielem i przez lata jedną z najważniejszych postaci w zespole Slipknot, którego członkiem przestał być w 2013 roku. Muzyk zmarł nagle w lipcu 2021 roku w wieku zaledwie 46 lat, przed śmiercią zajmował się tworzeniem w ramach supergrupy Sinsaenum. Jeden z muzyków zdecydował się podzielić ze światem ostatnim utworem, nagranym z udziałem Jordisona.

Joey Jordison urodził się 26 kwietnia 1975 roku, a swoją przygodę z grą na perkusji rozpoczął już jako 8-latek, kiedy to dostał swój pierwszy zestaw. Jako młody chłopak zakładał i grał w swoich pierwszy zespołach, które charakteryzowało mocne, speed-thrashowo-metalowe brzmienie. Kluczowy okazał się być dla niego rok 1995, kiedy to został zaproszony do dołączenia do projektu The Pale Ones, który z czasem zmienił nazwę na Slipknot. Formacja od początku wyróżniała się wizerunkiem, na który złożyły się charakterystyczne, czerwone uniformy i maski oraz faktem, iż początkowo tożsamości muzyków były zachowane w tajemnicy, a Ci występowali pod numerami - Joey zasiadł za perkusją i otrzymał numer jeden. Nagrał on ze Slipknotem cztery albumy: debiut, Iowa, Vol. 3: (The Subliminal Verses) All Hope Is Gone. Muzyk rozstał się z formacją w 2013 roku, był także znany ze współpracy z innymi muzykami oraz ze swojej pracy sesyjnej.

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Ostatnie nagranie Joeya Jordisona

Jordison od lat zmagał się z ostrym poprzecznym zapaleniem rdzenia kręgowego, a choroba skutecznie utrudniała mu grę na perkusji. Muzyk przeszedł jednak kurację i od 2016 roku pozostawał perkusistą supergrupy Sinsaenum, z którym wydał albumy Echoes of the Tortured Repulsion for Humanity. Niestety, w lipcu 2021 roku cały świat obiegła wiadomość o śmierci Jordisona. Odszedł on we śnie w wieku zaledwie 46 lat. 

Joey Jordison wciąż pozostawał niezwykle aktywny niedługo przed śmiercią i wciąż pracował nad nową muzyką, a świat właśnie poznał tego efekty. Attila Csiha, z którym Jordison grał w ramach Sinsaenum, poinformował za pośrednictwem swoich social mediów, że dostępne jest ostatnie nagranie, w tworzeniu którego brał udział Joey. Mowa o coverze utworu Assimilate, wykonywanego w oryginale przez Skinny Puppy, a stworzonego we współpracy z grupą Alien Vampires. Posłuchaj kompozycji poniżej.