Nowy teledysk Inhaler już dostępny. To ulubieniec fanów

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Lewis Evans Nowy singiel od Inhalera

Nowy teledysk Inhaler już dostępny. To ulubieniec fanów

2023-03-29 15:39

Grupa Inhaler prezentuje teledysk do singla „If You’re Gonna Break My Heart” z albumu „Cuts & Bruises”. Klip w reżyserii Hugha Mulherna czerpie inspirację ze spaghetti westernów i wykorzystuje możliwości sztucznej inteligencji.

„If You’re Gonna Break My Heart” jest trzecim singlem z płyty. W zeszłym roku zespół wydał podnoszący na duchu „Love Will Get You There” i euforyczny „These Are The Days”.

Najnowszy teledysk nie powstałby bez sztucznej inteligencji – to właśnie ona nadała mu wyjątkowy, psychodeliczny efekt. Inhaler zapowiadał klip, zachęcając fanów do wygenerowania własnych obrazów AI z pomocą bota AI Midjourney na Discordzie.

U2 - 5 ciekawostek o albumie “War” | Jak dziś rockuje?

Nowy album Inhalera

Wydany w zeszłym miesiącu album „Cuts & Bruises” został ich drugim albumem #1 w Irlandii. Krążek zajął także 2. miejsce w Wielkiej Brytanii i zasiadł w pierwszej dziesiątce w wielu krajach Europy.

Po długim okresie koncertowania, drugi album zaczął nabierać kształtu pod koniec 2021 roku. Członkowie zespołu – wokalista i gitarzysta Elijah Hewson, basista Robert Keating, gitarzysta Josh Jenkinson i perkusista Ryan McMahon – spotykali się w dublińskim The Nunnery.

Inhaler w trasie

Inhaler uczcił premierę płyty wyprzedanymi koncertami w Wielkiej Brytanii. Obecnie grupa jest w trasie po USA. Już w maju da największe jak dotąd występy w Wielkiej Brytanii – w Victoria Warehouse w Manchesterze i Brixton Academy w Londynie.

Latem Inhaler wesprze Harry’ego Stylesa na koncercie w Slane Castle oraz Sama Fendera w St James Park. Będą specjalnymi gośćmi Arctic Monkeys podczas ich europejskiej trasy koncertowej. Wystąpią również na festiwalach TRNSMT i Reading & Leeds.

Zespół nie mógł zapomnieć o europejskich fanach – jesienią uda się w trasę, która obejmie Polskę. 13 października Inhaler wystąpi w warszawskim klubie Proxima. Bilety są już w sprzedaży.