Na aukcję trafią... spodnie Freddiego Mercury'ego! Zawrotna suma!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Neal Preston Spodnie Freddiego Mercury'ego przedmiotem aukcji

Na aukcję trafią... spodnie Freddiego Mercury'ego! Zawrotna suma!

2023-04-08 22:00

Są tu wierni fani Freddiego Mercury'ego? Jeśli tak, to mamy dla Was dość nietypowe ogłoszenie. Na aukcję trafiły wyjątkowe, "bardzo obcisłe" i skórzane spodnie, należące do nieżyjącego artysty. Licytacja cieszy się bardzo dużą popularnością, chętnych na jej zakup nie brak, a część garderoby osiągnęła już zawrotną sumę!

Freddie Mercury już za życia stał się ikoną. Muzyk zdobył ogromną popularność i szacunek na całym świecie jako wokalista i frontman grupy Queen, zajmował się także karierą solową, w ramach której łączył brzmienie rockowe z klimatem disco. Nie można oczywiście zapominać o wielkiej pasji artysty, jaką była Opera! Freddie połączył nawet siły ze swoją idolką, Montserrat Caballé, z którą nagrał album, zatytułowany Barcelona. Mercury był też wielkim miłośnikiem kotów, cenił sobie miłość fanów i kontakt z nimi. Niestety, gwiazda Freddiego zgasła zbyt wcześnie - muzyk zmarł 24 listopada 1991 roku w wieku zaledwie 45 lat.

ZOBACZ TAKŻE: Freddie Mercury i Montserrat Caballé, "Barcelona". Jak operowa pasja artysty stała się rzeczywistością

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Spodnie Freddiego Mercury'ego na aukcji

Jeśli są wśród naszych czytelników oddani fani Freddiego, to mamy Wam do przekazania nietypową informację. Na aukcję Omega Auctions w Newton-le-Willows trafią... spodnie, należące do nieżyjącego muzyka! Mowa o skórzanych, "bardzo obcisłych" (jak głosi opis) krótkich spodenkach, które muzyk miał na sobie podczas śpiewania bisu na koncercie Queen w Birmingham Exhibition Centre 6 grudnia 1980 roku w ramach "The Game Tour". Okazuje się, że licytacja cieszy się bardzo dużą popularnością, a kupcy są w stanie dać za element garderoby, należący i noszony niegdyś przez legendę nawet od ośmiu do dwunastu tysięcy funtów! Aukcja będzie miała miejsce we wtorek 25 kwietnia. Poniżej zdjęcie spodenek, o których mowa.

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?