Muniek Staszczyk Mellina

i

Autor: Materiały prasowe

mellina

Muniek Staszczyk gościem “Melliny” w Esce ROCK!

2024-06-21 9:43

W tym tygodniu premierę miał kolejny już odcinek talk show “Mellina” Eski ROCK, którego prowadzącym jest Marcin Meller - historyk, dziennikarz i autor książek. Tym razem gościem epizodu był jeden z najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej - Muniek Staszczyk! O czym opowiedział w rozmowie z prowadzącym?

Muniek Staszczyk jest jedną z największych ikon polskiego rocka. Przyszły muzyk urodził się 5 listopada 1963 roku w Częstochowie, a karierę rozpoczynał już pod koniec lat 70., kiedy to współtworzył zespół Opozycja, znany także jako Atak, z którym wystąpił nawet na Festiwalu w Jarocinie. Największą rozpoznawalność i uznanie zyskał oczywiście jako lider formacji T. Love, której frontmanem pozostaje do dziś i z którą - już oficjalnie - przygotowuje się do wydania nowego albumu! Muniek Staszczyk to jednak dużo, dużo więcej - artysta współtworzył również grupę Szwagierkolaska i wziął udział w projekcie Yugopolis. Muniek działa także jako artysta solowy - na chwilę obecną ma na koncie dwa autorskie krążki. Pierwszy, zatytułowany po prostu Muniek ukazał się w 2010 roku, Tata z 2013 roku to efekt współpracy z projektem Shambo. Póki co najbardziej aktualne solowe wydawnictwo Muńka Staszczyka to Syn miasta, które ukazało się w październiku 2019 roku. W maju swoją premierę miała składanka Złota Kolekcja: Święty, która dedykowana jest twórczości Muńka Staszczyka. To na niej właśnie znalazła się nowa wersja kawałka Imperium, sygnowana jako projekt Muniek i NieTacyŚwięci.

Mellina: Muniek Staszczyk szczerze o polskiej scenie muzycznej i nowej cenzurze!

Muniek Staszczyk w “Mellinie” Eski ROCK!

Muniek Staszczyk zapowiada nową płytę T.Love, która ma się pojawić w październiku 2025 roku. Muniek bardzo szczerze mówi o polskiej scenie muzycznej i nie gryzie się w język. Czasami słyszy od menagerów: "Muniek bądź cool. Musisz pisać bardziej pozytywne piosenki". Muniek przyznaje, że to nie takie proste bo świat nie jest pozytywny. W rozmowie Muniek zaznacza, że kiedy stuknęła mu sześćdziesiątka, to mocno to przeżył, a pocieszenia szukał u mamy. Muzyk opowiada również o wylewie, którego doznał kilka lat temu - jak sam mówi, zdarzenie to bardzo zmieniło jego życie. Muzyk przyznał, że w efekcie chociażby... wrócił do podróżowania komunikacją miejską! Artysta wyznaje także, kiedy w końcu zespół T.Love zaczął zarabiać i jakie to były sumy.

Pojechałem do Londynu zarabiać. Wtedy wyszła nasza płyta "Wychowanie". Wtedy miała niezły nakład. To moja żona kupiła za to łóżko i wózek - opowiada muzyk w "Mellinie".

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.

Oto nasz wybór największych przebojów T.Love:

Listen to "MELLINA" on Spreaker.