mona polaski i Komfortowe czernie na coraz dłuższe dni

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Wojciech Bryndel Nowość od zespołu mona polaski

mona polaski i "Komfortowe czernie" na coraz dłuższe dni

2023-06-13 13:22

"Komfortowe czernie" to kolejny singiel promujący tegoroczny album zespołu mona polaski — "Oryginał". Energetyczny numer idealnie wpisuje się w wakacyjny klimat krótkich, lecz intensywnych, letnich nocy.

Po świetnym przyjęciu i pierwszych sukcesach wydanego w kwietniu albumu Oryginał, mona polaski nie zwalnia tempa. Liczne wywiady i pozytywne recenzje czy nadchodzące koncerty w ramach Męskiego Grania, Powidz Jam Festiwal czy 700-lecia miasta Łódź, to zaledwie część następstw tego, nad czym muzycy pracowali przez ostatnie trzy lata, a co znalazło swoje dźwiękowe odzwierciedlenie na Oryginale.

Mamy supermoce! - Męskie Granie 2023 w Esce Rock

Nowy rozdział

Kolejnym rozdziałem tej podróży jest singiel Komfortowe czernie — skoczny numer wywołujący nerwowo-taneczny tik, który stał się już atrybutem nieoderwanym od charakterystyki twórczości mony polaski. Brzmieniowo to utwór będący splotem synthowych basów, chwytliwych, klawiszowych melodii oraz nieoczywistej gitary, kojarzącej się z najlepszymi dokonaniami polskiej alternatywy na przestrzeni dekad. Jak twierdzi sam zespół:

“Komfortowe czernie” to utwór, który dobrze wpasowuje się w przełom wiosny i lata, kiedy długie dni i krótkie noce, budzą w nas zew eksplorowania bliskiej lub dalszej okolicy.

Teledysk

Powyższa interpretacja wyłania się z naturalnego DNA piosenki, która powstała zainspirowana nocnymi spacerami i tułaczkami, po najbardziej nieoczywistych zakamarkach Łodzi. Te podróże stały się punktem wyjścia do stworzenia intensywnej emocjonalnie opowieści, która odnosi się do potrzeby bycia niewidzialnym obserwatorem, tym snującym się bez celu czarnym dachowcem, którego mijamy bez zastanowienia, a to właśnie on zna największe tajemnice miasta.

Do utworu powstał teledysk, będący bezpośrednim podsumowaniem dotychczasowej przygody zespołu mona polaski pod szyldem Oryginał. To mona polaski od kulis, bez filtrów, oryginalnie.