Młoda fanka nie rozpoznała wielkiego hitu The Verve na koncercie? Richard Ashcroft skomentował wideo, które stało się viralem w sieci

2025-07-11 12:26

Richard Ashcroft, lider kultowego The Verve, skomentował wideo, które ostatnio stało się viralem w sieci. Widać na nim, jak pewna dziewczyna prawdopodobnie nie rozpoznała na koncercie największego przeboju w dorobku wspomnianej grupy i musiała użyć do pomocy w rozwiązaniu tej zagadki popularnej aplikacji Shazam.

Richard Aschroft

i

Autor: Facebook/Richard Aschroft

Richard Ashcroft skomentował wideo, które stało się viralem. Młoda kobieta "shamazowała" słynny utwór The Verve

The Verve to brytyjska formacja, która największe triumfy święciła w latach dziewięćdziesiątych. Powstała w 1990 i istniała do 1999, z dwuletnią przerwą. Później grupa powróciła jeszcze na chwilę w 2007, ale dwa lata później zakończyła ponownie działalność. Zespół, dowodzony przez wokalistę Richarda Ashcrofta, wydał cztery studyjne albumy. Najsłynniejszy z nich to Urban Hymns z 1997. To właśnie na tym krążku znalazł się największy przebój The Verve, a mianowicie Bitter Sweet Symphony, który został oparty na samplu z The Rolling Stones. 

Na Spotify ma ponad miliard odtworzeń, z kolei kultowy teledysk zrealizowany do tej kompozycji na YouTubie również odtworzono już ponad miliard razy. Jak się okazuje, nie wszyscy jednak znają Bitter Sweet Symphony

KULTOWE HISTORIE - Oasis

Ostatnio prawdziwym viralem w sieci okazało się wideo, które zostało nagrane w trakcie koncertu Ashcrofta na stadionie Principality Stadium w Cardiff (lider The Verve suppotował Oasis). 

Kiedy muzycy grali Bitter Sweet Symphony, jeden z widzów zauważył, że młoda fanka użyła popularnej aplikacji Shazam, która służy do rozpoznawania utworów poprzez analizę krótkiej próbki audio.

Pod wspomnianym wideo pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wiele osób nie mogło uwierzyć, że ktoś mógł nigdy wcześniej nie słyszeć słynnego hitu The Verve z 1997, inni natomiast bronili osoby używającej Shazama przed krytyką ze strony internautów. Pojawił się także komentarz, że "shazamowanie" wcale nie oznacza, że ktoś danego utworu kompletnie nie zna ("To szybki sposób na dodanie piosenki do swojej playlisty na Spotify bez konieczności szukania jej"). Głos postanowił zabrać także sam Ashcroft, który zamieścił post na Instagramie.

Dziękuję wszystkim, którzy przyszli i tak pięknie wspierali mój występ. Jeśli nie znacie utworu, zshazamujcie go, wszyscy nowi fani są mile widziani – napisał artysta. W tym samym wpisie Ashcroft ponadto podziękował Liamowi Gallagherowi, który zadedykował mu utwór Cast No Shadow

Oto najlepsze koncertowe albumy w historii rocka według sztucznej inteligencji [TOP10]: