Mike Portnoy

i

Autor: Wikimedia Commons/Factor Metal

Wypowiedzi muzyków

Mike Portnoy wybrał najlepszy album XXI wieku. Perkusista Dream Theater zaskoczył?

Jaki jest ulubiony album Mike'a Portnoya, który ukazał się w XXI wieku? Ostatnio na to pytanie, za pośrednictwem mediów społecznościowych, odpowiedział perkusista Dream Theater.

Mike Portnoy wybrał najlepszy album XXI wieku

Mike Portnoy – perkusista Dream Theater – ostatnio wskazał najlepszy album, który ukazał się na rynku w XXI wieku. Muzyk dodał specjalnie post na swoim koncie na Instagramie. Który krążek wybrał Portnoy? 

Eska Rock on Tour: Praga

Zdaniem perkusisty najlepszy album tego wieku to "Absolution" od zespołu Muse. To trzeci studyjny krążek brytyjskiej formacji, na której czele stoi wokalista i gitarzysta Matt Bellamy. Wspomniany album ukazał się we wrześniu 2003 roku (na rynku amerykańskim trochę później, bo dopiero w marcu kolejnego roku) i zadebiutował na pierwszym miejscu na liście sprzedaży w Wielkiej Brytanii. To właśnie na "Absolution" znalazły się takie utwory, jak m.in. "Time is Running Out" czy "Hysteria"

Ostatni wniosek: "Absolution" Muse to nadal mój ulubiony album z XXI wieku! Tak, przez ostatnie ćwierć wieku pojawiła się niesamowita muzyka… ale to jedyny album, który jak dotąd znalazł się w mojej osobistej dziesiątce najlepszych albumów wszech czasów – napisał Portnoy na swoim Instagramie.

Oto 5 ciekawostek o albumie "Absolution" Muse: