Mike Portnoy uważa, że najlepsze czasy dla muzyki metalowej, to lata 80-te

i

Autor: screen: https://www.youtube.com/watch?v=HZXJA1hFpWw

Mike Portnoy uważa, że najlepsze czasy dla muzyki metalowej, to lata 80-te

2022-02-15 9:01

Fani muzyki rockowej i metalowej od lat spierają się, która dekada była lepsza dla ich ulubionego gatunku. Mike Portnoy twierdzi, że najlepszym czasem dla metalu były lata 80-te.

Lata 80-te czy 90-te? To pytanie wraca regularnie, głównie w rozmowach słuchaczy, którzy spierają się o to, kiedy było lepiej. Ten konflikt być może rozstrzygnie Mike Portnoy, który uważa, że dużo lepsze były lata 80-te. Dlaczego?

Co tam w środku gra - Metallica

Mike Portnoy uważa, że najlepsze czasy dla muzyki metalowej, to lata 80-te. Czemu tak było?

W jednym z filmów nagranych dla Cameo, Mike Portnoy został zapytany o najlepsze czasy dla muzyki metalowej. Bębniarz bez namysłu odpowiedział, że najlepsze były lata 80-te. Dlaczego? Na to artysta odpowiedział:

Dla metalu lepsze były lata 80., bo w latach 90. ten gatunek zaczął się staczać, kiedy pojawił się grunge. Dla mnie w latach 90. w metalu liczyły się tylko Pantera, Sepultura i Machine Head. To były jedyne nowe zespoły, które naprawdę grały metal. Wszystkie inne znakomite zespoły lat 90. powstały w latach 80.: Metallica, Anthrax, Slayer, Overkill, Exodus, Megadeth. A były też Rainbow, AC/DC, Accept, Motorhead, Black Sabbath, Judas Priest i Iron Maiden. Uważam więc, że ta dekada była znacznie silniejsza.

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć