Midge Ure (Ultravox) na koncercie w Polsce w 2024 roku!

i

Autor: Pete Doherty/Retna/Photoshot/REPORTER Midge Ure (Ultravox) na koncercie w Polsce w 2024 roku!

koncerty 2024

Midge Ure (Ultravox) na koncercie w Polsce w 2024 roku! Szczegóły Castle Nights

2024-05-29 10:48

Zapraszamy na pierwsze w ponad 700-letniej historii Zamku w Szymbarku profesjonalne, pełnoformatowe wydarzenie kulturalne - koncert Midge’a Ure’a - gwiazdy nurtu new romantic i lidera Ultravox. Na tle monumentalnych ruin zamkowych w dniu 13 lipca 2024 r. koncert zainauguruje cykliczne wydarzenia kulturalne w ramach projektu „Castle Nights”.

Midge Ure – legendarny muzyk, geniusz synth-popu, były lider i wokalista zespołu Ultravox, a także współorganizator jednego z największych charytatywnych koncertów Live Aid. Obdarzony elektryzującym głosem Artysta podczas wieloletniej kariery nie tylko kształtował dzieje światowej muzyki w latach 80tych poprzez takie utwory jak „Vienna”, “Dancing With Tears In My Eyes” czy “The Voice”, ale osiągnął liczne sukcesy i uznanie jako solowy artysta. Jego ponadczasowa twórczość muzyczna, oparta na melodyjnych refrenach i przeszywającym, syntezatorowym brzmieniu zagości w niezwykłej scenerii XIV-wiecznej zabytkowej architektury w otoczeniu mazurskich lasów i Jeziora Szymbarskiego. Wg niezapomnianego Tomasza Beksińskiego muzyka Ultravox to „najbardziej romantyczna z romantycznych muzyk”. Oprócz występu gwiazdy wieczoru, przygotowujemy szereg dalszych dodatkowych, wyjątkowych atrakcji - obserwujcie nas i wyczekujcie kolejnych ogłoszeń – te już niebawem!

Wielki powrót

The Dumplings wraca powoli po uśpieniu koncertowym z 2019 roku i przygotowuje się do świętowania 10 rocznicy swojego debiutu. Na co mogą liczyć ich fani z tej okazji? Musicie śledzić ich poczynania, bo szykuje się wielka feta! Do tej pory The Dumplings wydało 3 płyty. „No Bad Days”, „Sea You Later” i „RAJ”. Mają na koncie setki koncertów w Polsce i zagranicą. Gościli m.in. na scenie Open’er, Off Festival, Męskie Granie, Orange Festival, SXSW, Sziget, The Great Escape czy Liverpool Sound City.

Ikoniczne rockowe teledyski. Te klipy przeszły do historii

Wyjątkowe miejsce

Zamek w Szymbarku to spektakularne, dobrze zachowane ruiny czternastowiecznego zamku we wsi Szymbark, koło Iławy (województwo warmińsko-mazurskie). Zamek został zbudowany przez kapitułę pomezańską, a następnie przekształcony w rezydencję rodową najznamienitszej rodziny Prus Wschodnich – von Finckenstein. Jest drugim po Malborku, największym zamkiem gotyckim w Polsce. Zamek przetrwał w nienaruszonym stanie II wojnę światową, jednakże został splądrowany i spalony przez Armię Czerwoną po wyzwoleniu Polski. Według różnych źródeł zamek jest jednym z miejsc, w którym ukryta jest słynna bursztynowa komnata.

Fundacja Zamek Szymbark sprawująca od 2019 r. pieczę nad procesem rewitalizacji zamku wraz z Mecenasem Kultury Fundacją Heritage Poland Group wspólnie z producentem wydarzenia Progresja Music Zone sp. z o.o. rozpoczynają koncertem Migde’a Ure’a cykl wydarzeń kulturalnych w ramach projektu „Castle Nights”.

Zapraszamy na koncert oraz do wirtualnej wędrówki po zamku w Szymbarku.

Midge Ure w Polsce w 2024 roku [DATA, MIASTO, BILETY]

  • 13 lipca 2024 (sobota)
  • Zamek w Szymbarku k. Iławy
  • Szymbark 20, 14-200 Iława

Bilety w cenie 200 zł dostępne w największych bileteriach: GoOut, eBilet, Eventim, Going. Empik oraz na stronie Progresji.

Więcej informacji TU.

Oto nasz wybór najlepszych polskich płyt z lat 2000.