Mark Knopfler - nowy boks CD i LP dla fanów artysty

i

Autor: Materiały prasowe Niespodzianka dla fanów Marka Knopflera

Mark Knopfler - nowy boks CD i LP dla fanów artysty

2022-10-12 18:57

Wydawnictwo „The Studio Albums 2009-2018”, dostępne w sprzedaży od 7 października, składa się z ostatnich albumów studyjnych artysty i ukazało się w formacie 6 CD oraz 9 LP (180 g czarne winyle).

Mark Knopfler, wokalista, autor tekstów, producent muzyczny i kompozytor, często wymieniany jako jeden z największych gitarzystów wszech czasów, należy do najbardziej utytułowanych muzyków z Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy zyskał rozgłos w latach 80. jako lider Dire Straits (Sultans of Swing, Money For Nothing, Romeo And Juliet, Walk Of Life). Po ostatniej trasie koncertowej Dire Straits, w 1992 roku, Mark rozpoczął karierę solową. W następnych latach wydał dziewięć albumów i grał wyprzedane trasy ze swoim zespołem, zachwycając publiczność, gdziekolwiek się udał. Na przestrzeni lat Mark napisał muzykę do kilku filmów, w tym „Biznesmen i gwiazdy”, „Cal”, „Narzeczona dla księcia”, „Piekielny Brooklyn” czy „Fakty i akty”. Ponadto grał i nagrywał z wieloma artystami, w tym z Bobem Dylanem, Van Morrisonem, Tiną Turner, Randym Newmanem i nieżyjącym już Chetem Atkinsem.

Co tam w środku gra - Jelonek

„The Studio Albums 2009-2018” - szczegóły wydawnictwa

Set zawiera Get Lucky (2009), Privateering (2012), Tracker (2015) i jego ostatni album Down The Road Wherever (2018), kolekcję studyjnych stron B i bonusowych utworów oraz dwa wcześniej niepublikowane utwory – Back In The Day i Precious Voice From Heaven. Jakość dźwięku była nadzorowana przez Boba Ludwiga w Gateway Mastering, podczas gdy winyl został wyprodukowany przez Berniego Grundmana.

Mark Knopfler - nowy boks CD i LP dla fanów artysty

i

Autor: Materiały prasowe Okładka albumu

Jak dobrze znasz zagraniczne kino lat 80-tych? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Z uzależnieniem od czego zmaga się Jack, bohater filmu “Lśnienie” (1980)?