Mariusz Duda z nowym solowym projektem o Sztucznej Inteligencji! Znana jest data premiery albumu!

i

Autor: Materiały prasowe Lider Riverside i Lunatic Soul z nowym solowym projektem o Sztucznej Inteligencji

Mariusz Duda z nowym solowym projektem o Sztucznej Inteligencji! Znana jest data premiery albumu!

2023-09-04 13:08

Znany z Riverside i Lunatic Soul - Mariusz Duda, nie pozwala sobie odpocząć. I pomimo intensywnej trasy Riverside promującej opublikowany na początku tego roku album „ID.Entity”, znalazł czas na nagranie kolejnego albumu solowego. Tym razem wydany on będzie pod imieniem i nazwiskiem Mariusz Duda.

Kocham wymyślać różne muzyczne historie i kocham tworzyć różne muzyczne światy. Najlepiej takie, które mają swój styl i osobowość. Te różne muzyczne światy są jak planety - na każdej z nich jest inny ekosystem, na każdej panują inne zasady. Jedna z tych planet nazywa się Riverside. Inna - Lunatic Soul. Jest jeszcze trzecia planeta, którą w tej dekadzie odwiedzam najczęściej. Nazwałem ją po prostu Mariusz Duda, bo chciałem być tutaj sobą sprzed wielu lat. Dzieckiem, które z zamkniętymi oczami i uśmiechem na twarzy zasłuchiwało się instrumentalnymi opowieściami takich twórców jak Vangelis, Tangerine Dream czy Mike Oldfield - mówi Duda.

O nowej płycie i Taco Hemingwayu - Riverside w Esce ROCK

Data premiery albumu i premiera singla!

Najnowszy album Mariusza będzie nosił tytuł „AFR AI D” i ukaże się już 17 listopada 2023 dzięki wytwórni Mystic Production. „AFR AI D” to album zainspirowany tematem lęku przed sztuczną inteligencją.

Przedsmak z nowego albumu będzie można poznać już w ten czwartek, 7 września, we wszystkich serwisach streamingowych. 8 minutowa kompozycja „Embracing The Unknown” będzie pierwszym singlem promującym najnowszy album.

Jednocześnie tego dnia wystartuje przedsprzedaż nowej płyty, dostępnej na wszystkich nośnikach fizycznych.

„(…) trochę mniej będzie „plumkania na Atari” znanego z lockdownowej trylogii. Bliżej jest tej nowej elektronice do… rocka? Zresztą nie bez kozery pojawią się na niej gitarowe solówki - mówi sam artysta.