Maneskin

i

Autor: Sony Music Polska Maneskin planują przerwę w 2024 roku.

WIADOMOŚCI

To koniec Maneskin!? Muzycy poinformowali o zawieszeniu działalności. Co dalej z włoską kapelą?

2024-01-16 12:56

Fani Maneskin mają powody do zmartwień. Informacja o zawieszeniu działalności włoskiego zespołu zelektryzowała wielbicieli kapeli i wprawiała ich w konsternację. Trudno się dziwić — kapela przeżywa obecnie szczyt popularności. Dlaczego muzycy zdecydowali się na przerwę i jakie mają plany na przyszłość?

Maneskin zawiesza działalność. Co dalej z zespołem?

Odkąd Maneskin wystąpił na Eurowizji w 2021 roku, włoski zespół cieszy się niesłabnącą popularnością. Muzycy z pokolenia Z błyskawicznie podbili serca widowni swoim bezkompromisowym podejściem do muzyki i wyrażania swoich poglądów. Ich ostatni album „RUSH!” podbija stacje radiowe, a promujące go single  "Mammamia" i "Gossip" nie schodzą z czołówek list przebojów. Wobec tego można by spodziewać się, że muzycy będą kontynuować swoją dobrą passę. Tymczasem członkowie i członkini zespołu ogłosili, że Maneskin w tym roku... zawiesza działalność. 

Maneskin zawiesza działalność. Jaki jest powód?

Wieść o zawieszeniu działalności zespołu fani Maneskin przyjęli ze smutkiem i niedowierzaniem. Trudno się także dziwić — kapela jest u szczytu popularności, a ich koncerty z łatwością zapełniają nawet największe hale koncertowe. Chociaż latem zagrają kilka koncertów, więcej w 2024 roku ich nie zobaczymy. Jaki jest więc powód zawieszenia działalności? Muzycy przekazali, że w planach mają rozwój karier solowych. To oznacza, że fani powinni spodziewać się dłuższej przerwy od Maneskin, jednak wątpliwe jest, że muzycy całkowicie zakończą działalność zespołu.

Muzycy Maneskin planują kariery solowe

Włoska kapela może pochwalić się niezwykle utalentowanymi członkami i członkinią. Już teraz wiadomo, że podczas przerwy od grania w zespole, basistka Victoria De Angelis planuje skupić się na pracy jako DJ-ka, a w planach ma zabukowanych aż 180 imprez. Z kolei wokalista Damiano David planuje odpocząć od Maneskin, pracując nad swoim solowym albumem.

Wciąż na nich czekamy! Ci artyści jeszcze nigdy nie zagrali w Polsce:

Najlepsze zagraniczne albumy 2023 roku - rock, metal i alternatywa