Lider Ghost znów trolluje. Tym razem ujawnia swoją taśmę dla Hollywood

i

Autor: Ghost / YouTube Tobias Forge jako Cardinal Copia

Lider Ghost znów trolluje. Tym razem ujawnia swoją taśmę dla Hollywood

2022-08-05 14:02

Tobias Forge uwielbia zmieniać maski. Był już kardynałem, papieżem, death-metalowym wymiataczem, hard-rockowym zawadiaką. Dlaczego zatem nie zostać gwiazdą Hollywood?

Cardinal Copia, czyli aktualny Papa Emeritus w zespole Ghost, zamieścił w internecie filmik, który jest już dwunastym odcinkiem sagi o losach liderów grupy. Tym razem kardynał podejmuje wyzwanie swojego poprzednika i przygotowuje aktorskie demo.

Krzysiek Sokołowski w Esce Rock o najnowszym singlu Nocnego Kochanka. Nago na hulajnodze?

Trzeba przyznać, że Forge ma do siebie ogromny dystans. Wciela się w filmiku w wiele ról, a kardynał odgrywający (niezbyt udolnie) innych znanych aktorów w ramach dema to granie kogoś, kto gra kogoś innego. Piętrowa zabawa!

Ci, którzy śledzą Ghost od początku wiedzą, że projekt zmienia się jak w kalejdoskopie i potrafi z płyty na płytę przywdziać nowe kostiumy, nową tożsamość i nowy styl. Dla wielu ortodoksyjnych fanów gitarowej muzyki to oznaka braku szczerości i cynicznego wyrachowania „pod publiczkę”.

My jednak skłaniamy się ku innej interpretacji. Forge, który grał już w death metalowym Repugnant oraz heavy metalowym Crashdïet oraz lekkim, rockowym Magna Carta Cartel, może sobie pozwolić na zabawę konwencjami, żarty z etykietek i gatunków, a jeśli po drodze rozgniewa ortodoksyjnych fanów, to tylko lepiej, bo będzie o nim głośno. Lider Ghost potrafi to wykorzystać do promocji swojego muzycznego dziecka.

A teraz mamy dla Was grę: czy odgadniecie wszystkie filmy, które zacytował w swoim demo Cardinal Copia? My znaleźliśmy kilka, może Wam uda się nazwać każdy?