Lenny Kravitz ze szczególnym wyróżnieniem na tegorocznym rozdaniu nagród! Światowa ikona

i

Autor: MICHAEL TRAN/AFP/East News Lenny Kravitz z tytułem Global Impact Award

Lenny Kravitz ze szczególnymi wyróżnieniami! "Światowa, muzyczna ikona"

2024-02-02 11:05

Choć nie udało mu się zdobyć nominacji do Oscara, to Lenny Kravitz i tak z pewnością będzie mógł zaliczyć ten rok do szczególnie udanych. Wielkimi krokami zbliża się premiera nowej płyty artysty oraz początek trasy koncertowej, w ramach której ten zawita także do Polski. Teraz natomiast muzyk otrzymał ważne wyróżnienie!

Co tu dużo mówić (czy pisać) - Lenny Kravitz po kilku latach mniejszej aktywności na rynku powraca w wielkim stylu! Pod koniec 2023 roku artysta zaprezentował elektryzujący singiel TK 421, którym oficjalnie zapowiedział premierę nowego wydawnictwa. Blue Electric Light to pierwszy od sześciu lat, czyli od Rise Vibration z 2018 roku, album wokalisty, kompozytora i autora tekstów. Wydawnictwo ukaże się już 15 marca i promowane będzie na światowej trasie koncertowej, w ramach której Lenny zagra w Polsce - to dwa koncerty! Pokazy odbędą się 21 lipca w krakowskiej TAURON Arenie i 23 lipca w łódzkiej Atlas Arenie. Muzyk nagrał także kompozycję Road to Freedom na potrzeby promocji filmy Rustin, za którą uzyskał nominację do Złotego Globu. Choć utwór znalazł się także na tzw. "shortliście" do Oscara, to ostatecznie muzyk nie dostał pierwszej w swojej karierze szansy na zdobycie słynnej statuetki.

Lenny Kravitz - największe przeboje gwiazdora współczesnego rocka!

Lenny Kravitz z tytułem Global Impact!

Już za chwilę, w nocy z niedzieli na poniedziałek 4 na 5 lutego, odbędzie się gala rozdania nagród Grammy. Choć artysta nie jest jednym z nominowanych, szansę na to będzie miał w kolejnej edycji wydarzenia, to pojawi się na nim w roli jednego z prezenterów, wręczających statuetki. Jeszcze przed ceremonią The Recording Academy oraz organizacja Black Music Collective ogłosiły, że w tym roku tytuł Global Impact został przyznany właśnie Lenny'emu Kravitzowi oraz Mariah Carey! Wyróżnienie to przyznawane jest czarnoskórym twórcom muzyki, których twórczość znacząco wpłynęła na branżę. Ceremonia wręczenia tej nagrody miała miejsce w czwartek 1 lutego w Fairmont Century Plaza w Los Angeles.

To nie jedyne tego typu wyróżnienie, które przyznano artyście. Już 18 lutego muzyk otrzyma nagrodę dla muzycznej ikony na tegorocznym rozdaniu People’s Choice Awards!