Wojciech Morawski i Krzysztof Skiba

i

Autor: Facebook/Krzysztof Skiba

Wiadomości

Legendarny polski perkusista jest ciężko chory. Krzysztof Skiba zaapelował o pomoc dla Wojciecha Morawskiego

Wojciech Morawski – legendarny perkusista i współzałożyciel Perfectu – zmaga się od lat z poważnymi problemami zdrowotnymi. Dlatego też Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc zaapelował w mediach społecznościowych o pomoc dla muzyka.

Współzałożyciel Perfectu jest ciężko chory. Krzysztof Skiba apeluje o pomoc!

Perkusista Wojciech Morawski w przeszłości grał w takich zespołach, jak m.in. Klan, Breakout, Porter Band czy Voo Voo. To także jeden z założycieli formacji Perfect, którą początkowo współtworzył z basistą Zdzisławem Zawadzkim. Z kolei w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku znalazł się w składzie supergrupy Morawski Waglewski Nowicki Hołdys, która pozostawiła po siebie album "Świnie" (1985). Morawski zagrał także na słynnym albumie "I Ching" (1984). 

Muzyk ma 73 lata i od dawna ciężko choruje. Morawski obecnie przebywa w Domu Pomocy Społecznej w Sulejówku. Ostatnio, za pośrednictwem mediów społecznościowych, o pomoc dla niego zaapelował Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc. 

Mellina - Lady Pank czy Oddział zamknięty, kto był bardziej "sex, drugs and rock'n'roll"?

Legenda perkusji Wojtek Morawski siedzi przy stoliku w warszawskiej restauracji i jest jakby nieobecny. Witam się z nim wylewnie i wesoło zagaduję. Chcę sprawić, by ten krótko spędzony, wspólny czas był radosny. Niestety nie mam pojęcia, czy to w ogóle jest możliwe, biorąc pod uwagę problemy zdrowotne Wojtka – napisał Skiba, który udostępnił wspólne zdjęcie ze schorowanym Wojciechem Morawskim.

Muzyk dodał, że perkusista traci pamięć i z jego zdrowiem jest coraz gorzej. Dlatego też zaapelował o wsparcie z 1,5 proc. PIT na rzecz Polskiej Fundacji Muzycznej, która od ponad dwudziestu lat opiekuje się muzykami, którzy zmagają się z różnego rodzaju problemami.

Polskie albumy z lat 80-tych, które zmieniły historię: 

Listen on Spreaker.