Kultowy koncert AC/DC ZA DARMO w sieci! Uwaga, trzeba się pospieszyć!

i

Autor: Materiały prasowe Gratka koncertowa dla fanów AC/DC

Legendarny koncert AC/DC ZA DARMO w sieci! Uwaga, trzeba się pospieszyć!

2023-08-01 12:24

Ten rok jest szczególny dla AC/DC. Znawcy historii formacji bardzo dobrze wiedzą, że ta obchodzi właśnie swoje pięćdziesięciolecie. Być może to właśnie z tej okazji jeden z największych kanałów w serwisie YouTube, zajmujący się przekazem koncertów, ARTE Concert, zdecydował się udostępnić w całości legendarny występ "najgłośniejszego zespołu na świecie"!

Historia zespołu AC/DC rozpoczęła się w 1973 roku, kiedy to bracia Malcolm i Angus Young powołali do życia zupełnie nową grupę na lokalnej scenie w Sydney. Swój pierwszy koncert formacja dała w Sylwestra tego samego roku. Prosta matematyka mówi nam jasno - w tym roku AC/DC świętuje swoje pięćdziesięciolecie. Fani ciągle zastanawiają się, czy za tym faktem pójdzie coś szczególnego, najlepiej w formie nowego albumu i towarzyszącej mu trasy. Dobrym tropem wydaje się być nadchodzący występ AC/DC na festiwalu Power Trip, który będzie pierwszym pokazem grupy z Brianem Johnsonem na wokalu od siedmiu lat.

AC/DC - najpopularniejsze numery legendy rocka / Eska ROCK

Słynny koncert formacji ZA DARMO w sieci

Być może to właśnie z okazji trwającego obecnie pięćdziesięciolecia "najgłośniejszego zespołu na świecie" na kanał ARTE Concert w serwisie YouTube trafił pełny zapis jednego z najsłynniejszych występów grupy. Mowa o pokazie, który odbył się na początku grudnia 2009 roku w River Plate w Buenos Aires w Argentynie, w ramach monumentalnej trasy "The Black Ice World Tour". Wydarzenie zostało nagrane i wydane trzy lata później na DVD jako Live at River Plate (w 2012 roku grupa wydała także album z zapisem jednego z pokazów w River Plate). Nagranie koncertu jest o tyle szczególne, iż jest to ostatni filmowy zapis występu AC/DC, w którym pojawia się Malcolm Young. Muzyk przeszedł na emeryturę od koncertowania w 2017 roku i zmarł 18 listopada 2017 roku w wyniku demencji. Zapis legendarnego pokazu znajdziesz poniżej! Uwaga, jest będzie on dostępny w serwisie YouTube przez ograniczony czas - do 6 września.