Lanterns on the Lake prezentuje kolejny zwiastun albumu Versions of Us

i

Autor: Materiały prasowe Nowy singiel Lanterns on the Lake

Lanterns on the Lake prezentuje kolejny zwiastun albumu "Versions of Us"

2023-05-10 15:15

W związku z oczekiwanym nowym albumem „Versions Of Us”, który ukaże się 2 czerwca nakładem Bella Union, nominowana do Mercury Prize grupa Lanterns On The Lake udostępniła dziś swój nowy singiel "Real Life”. Z udziałem Philipa Selwaya z Radiohead na perkusji, to kolejny wyróżniający się utwór z albumu pełnego najlepszych w karierze punktów.

Omawiając nowy singiel, Hazel Wilde z zespołu mówi:

Ta piosenka jest o życiu wyobrażonym. Jest o obietnicy, którą składasz sobie i innym o czymś lepszym, zamiast żyć w chwili obecnej i akceptować to, kim i gdzie jesteś. To w zasadzie utwór dla marzycieli.

Pozytywne umysły to największe inspiracje! Smash Into Pieces dla Eski Rock

Nowy album zespołu

Dziewięć utworów na „Versions Of Us” to egzystencjalne medytacje badające życiowe możliwości, stawiające czoła rozdaniu, jakie otrzymaliśmy i pytające, czy możemy zmienić nasze indywidualne i zbiorowe przeznaczenie. Wokalistka i autorka tekstów Hazel Wilde nie ma wątpliwości, że macierzyństwo fundamentalnie zmieniło jej perspektywę. "Pisanie piosenek wymaga pewnego poziomu samozadowolenia, a twórcy mogą mieć skłonność do rozwodzenia się nad sobą" - mówi. "Macierzyństwo uświadomiło mi, że mam inny udział w świecie. Muszę wierzyć, że istnieje lepsza droga i alternatywna przyszłość od tej, do której zmierzamy. Muszę też wierzyć, że mogę być lepszym człowiekiem".

Nowy materiał został zmiksowany przez gitarzystę zespołu Paula Gregory'ego, w sypialni jego domu w North Shields.