Kultowy utwór z filmu Rocky z MILIARDEM wyświetleń w serwisie Spotify!

i

Autor: AKPA Ważne osiągnięcie w historii filmu "Rocky"!

Kultowy utwór z filmu "Rocky III" z MILIARDEM odtworzeń w serwisie Spotify!

2023-06-29 12:57

Seria filmów "Rocky" cieszy się dziś mianem legendarnej. Całość wystartowała w 1976 roku i stała się kluczowym i ikonicznym już projektem w karierze Sylvestra Stallone. Do dziś powstało sześć części oryginalnej serii i trzy spin-offy pod tytułem "Creed". Fanom franczyzy ta już zawsze kojarzyć się będzie z jednym kultowym utworem - teraz osiągnął on ważny krok milowy!

W 1976 roku swoją premierę miał film Rocky. Dramat sportowy w reżyserii Johna G. Avildsena i napisany przez Sylvestra Stallone, który także wcielił się w rolę główną, osiągnął ogromny sukces krytyczny i komercyjny na całym świecie. Produkcja uzyskała aż dziesięć nominacji do Oscara, z czego trzy zamieniły się w statuetkę, w tym za Najlepszy film. Produkcja do dziś cieszy się ogromnym uznaniem i uważana jest za kultową dla popkultury. Już trzy lata później swoją premierę miała druga część, a w 1982 roku - trzecia. Do dziś nakręcono sześć części podstawowej serii i już trzy spin-offy. Film Creed III miał swoją premierę w marcu tego roku.

Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16

Kultowy utwór z filmu "Rocky III" z MILIARDEM streamów w Spotify!

Choć film Rocky III spotkał się z mieszanymi recenzjami krytyków, to ich zdanie było zgodne co do jednego - do produkcji powstała świetna ścieżka dźwiękowa. Jak utwór przewodni trzeciej części "Rocky'ego" wydany został utwór Eye of the Tiger, wykonywany przez zespół Survivor. Kompozycja powstała na życzenie samego Stallone, któremu zespół Queen odmówił wykorzystania w produkcji utworu Another One Bites the Dust. Numer zyskał ogromną popularność i spędził aż sześć tygodni na szczycie amerykańskiej listy przebojów, zdobył także nagrodę Grammy w kategorii Best Rock Performance by Duo or Group with Vocal.

Utwór dziś cieszy się statusem kultowego i zdaje się, że nie ma osoby, która nie rozpoznałaby jego charakterystycznego intro. O tym, że Eye of the Tiger wciąż jest chętnie słuchany najlepiej świadczy fakt, iż numer ten właśnie przekroczył magiczną barierę MILIARDA odtworzeń w serwisie Spotify!