Kortez w najnowszym odcinku “Melliny” w Esce ROCK!

i

Autor: Materiały prasowe Kortez w "Mellinie" Eski ROCK u Marcina Mellera

Kortez w najnowszym odcinku “Melliny” w Esce ROCK!

2023-11-24 14:24

W czwartek 23 listopada, o godzinie 18:00, swoją premierę miał czterdziesty siódmy już odcinek talk show “Mellina”, prowadzonego przez Marcina Mellera - historyka, dziennikarza i autora książek. Tym razem gościem epizodu był Kortez - muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów. W rozmowie opowiedział nieco więcej o swojej nowej płycie, “Naucz mnie tańczyć”.

Gościem najnowszego odcinka “Melliny” był Kortez, czyli Łukasz Federkiewicz! Polski muzyk, wokalista, autor tekstów, kompozytor, pianista. Muzyka towarzyszyła mu od najmłodszych lat - grą na gitarze pasjonował się ojciec artysty. Kortez ukończył szkołę muzyczną, w której uczył się nauki gry na fortepianie i puzonie, kształcił się także na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunku “Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej”. W 2013 roku wziął udział w precastingu do programu “Must Be the Music. Tylko muzyka”, jednak bez powodzenia. To tam wypatrzył go przedstawiciel wytwórni Jazzboy Records, z którą podpisał kontrakt. W 2015 roku ukazała się jego debiutancka EP-ka, a kilka miesięcy później pierwszy album studyjny. “Bumerang” zapewnił Kortezowi aż cztery nominacje do Fryderyków. Dwa lata później światło dzienne ujrzał album “Mój dom”, a w 2018 roku muzyk został częścią Orkiestry Męskiego Grania i współtworzył kultowy hymn trasy, “Początek”. W tym samym roku ukazał się album “Minidom”, teraz artysta powrócił po pięcioletniej przerwie z bardzo dobrze przyjętym projektem, zatytułowanym “Naucz mnie tańczyć”.

Mellina - Kortez: Bardzo lubiłem prace w przedszkolu i prace z dziećmi

Kortez w “Mellinie” Eski ROCK u Marcina Mellera!

Premiera ta stała się idealną okazją do wizyty w “Mellinie” Eski ROCK! U Marcina Mellera Kortez zdradził, jak wyglądała jego rozmowa z Piotrem Roguckim, gdy spotkali się pierwszy raz za kulisami. To właśnie lider Comy nie przepuścił go w precastingach do “Must Be The Music”. Kortez opowiada też o tym, jak to jest zostać ojcem w bardzo młodym wieku i jak mu się pracowało z dzieciakami w przedszkolu. Marcin Meller zapytał go m.in. o to, czy wciąż ma tremę przed koncertami.

Wychodząc na scenę jestem TURBO zestresowany. Nie wiem co ze sobą mam zrobić. Jest mi przyjemnie jak wiem, że ci wszyscy ludzie przyszli przeżyć jakoś koncert. Ale zawsze mam z tyłu głowy, że jest ktoś, komu to się nie spodoba. I to jest kolejna rzecz, o której chyba niepotrzebnie myślę.

“Mellina” - wyjątkowy talk show w Esce Rock!

Na początku stycznia 2023 roku swoją premierę miał najnowszy projekt Eski Rock. Mowa o wyjątkowym talk show “Mellina”, którego prowadzącym został historyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, pisarz, autor przebojowej powieści sensacyjnej „Czerwona Ziemia” – Marcin Meller. “Mellina” ma postać projektu multimedialnego, który można oglądać w serwisie YouTube na kanale Eski Rock oraz na stronie internetowej eskarock.pl, jak i słuchać jako podcastu w serwisach streamingowych. Nowy program to talk show, jakiego jeszcze nie było! Wyjątkowe studio, wspaniali goście, bezkompromisowe pytania i rozmowy, o których wiadomo jedno - zabraknie w nich polityki! Premiera nowego odcinka ma miejsce w każdy czwartek o godzinie 18:00 na kanale Youtube Eski Rock. Podcast dostępny jest także na Spotify i w środę na antenie Eski Rock o 23:00.