Kerry King, Steve Harris

i

Autor: Rex Features/East News, Grzegorz Ksel/REPORTER

Wiadomości

Kerry King nie przepada za ostatnimi albumami Iron Maiden. Przekonujące wyjaśnienie?

Kerry King, jak się okazuje, nie jest fanem ostatnich dokonań formacji Iron Maiden. Gitarzysta przyznał, że męczą go coraz dłuższe piosenki Żelaznej Dziewicy.

Kerry King nie przepada za ostatnimi albumami Iron Maiden

Kerry King, gitarzysta Slayera, ostatnio dość udziela dość sporej ilości wywiadów. Nic dziwnego. Nie dość, że muzyk powołał do życia nowy projekt, to jeszcze jesienią na trzy koncerty wraca Slayer. Co oczywiste, są to dwa główne tematy, które przewijają się we wspomnianych rozmowach z Kingiem. Ale nie tylko. 

Ostatnio gitarzysta Slayera został zapytany także o poczynania swoich kolegów po fachu. W wywiadzie dla "RIFFX" pojawił się temat najnowszego solowego albumu Bruce'a Dickinsona, wokalisty Iron Maiden, który ukazał się na rynku na początku marca tego roku. Rozmowa automatycznie zeszła także na samą Żelazną Dziewicę. 

Slayer wraca! Thrash metalowa legenda ogłosiła występy na festiwalach!

Nie słyszałem nowego albumu Bruce'a. Mój przyjaciel powiedział mi jednak, że jest lepszy od Iron Maiden. Nie zdziwiło mnie to. Nie mam nic przeciwko Maidenom, ale ich utwory stały się tak długie, że nie zawracam sobie nimi głowy. Nie potrafię tak długo skupić swojej uwagi – przyznał Kerry King. 

Ostatnie studyjne albumy Iron Maiden nie należą do najkrótszych. Wystarczy przypomnieć, że "The Book Of Souls" (2015) oraz "Senjutsu" (2021) ukazały się na dwóch płytach CD (wspomniane krążki trwają, odpowiednio, 92 oraz 81 minut). I nie brakuje na nich utworów, których długość przekracza 10 minut!

Kerry King wydaje album. Odwiedzi także Polskę!

17 maja na rynku ukaże się debiutancki album projektu, na którego czele stoi Kerry King. Oprócz niego, w zespole znajdują się: wokalista Mark Osegueda (Death Angel), gitarzysta Phil Demmel (ex-Machine Head), basista Kyle Sanders (Hellyeah) i perkusista Paul Bostaph (Slayer).

"From Hell I Rise" będzie zawierał 13 premierowych utworów, a całość będzie intensywnie promowana w trakcie koncertów. King, wraz ze swoją ekipą, dotrze także do Polski i wystąpi w ramach tegorocznego Mystic Festivalu w Gdańsku. 

10 najlepszych utworów Iron Maiden, które napisał Steve Harris: