Kazik pojawi się na płycie Safula. To połączenie może mocno zaskoczyć

i

Autor: screen: https://youtu.be/Y4l9EK-1tfw

Kazik pojawi się na płycie Safula. To połączenie może mocno zaskoczyć

2021-07-22 12:21

Kazik ostatnio ma pełne ręce roboty, a przy okazji często jest zapraszany na albumy innych artystów. Tym razem lider Kultu dostał zaproszenie na krążek Kamila Nożyńskiego, którego fani kojarzą jako Saful. Z kolei widzowie mogą go znać z kultowego już serialu 'Ślepnąc od świateł'.

Kazik Staszewski ma pełno pracy z zespołem Kult, z którym obecnie dużo koncertuje, promując album 'Ostatnia płyta'. Jak się okazuje, w przerwie między obowiązkami, liderowi Kultu udało się nagrać gościnne partie na płytę Safula z Dixon37. Dla mniej wtajemniczonych, chodzi o Kamila Nożyńskiego, którego wiele osób może znać z głównej roli w serialu 'Ślepnąc od świateł'.

Co tam w środku gra? - Kult

Kazik pojawi się na płycie Safula. W jakim numerze usłyszymy wokalistę?

Kazik pojawi się na albumie 'Krok w chmurach', który jest pierwszym albumem solowym Kamila Nożyńskiego. Aktor i raper znany jest słuchaczom jako członek składu Dixon37, a jako aktor dał się poznać w serialu 'Ślepnąc od świateł', który był prawdziwym hitem. Jak mówi Saful, piosenka miała ukazać się już jakiś czas temu, jednak coś dziwnego wisiało w powietrzu:

Jestem Dilerem – numer nagrany na koniec 2018r miał być luźnym singlem wydanym jak najszybciej, który przypomni lub bardziej uświadomi ludziom z jakiego klimatu pochodzę. Chodzi oczywiście o muzykę, a nie o handel dragami. Niestety od samego początku nad numerem wisiało dziwne fatum. Myślałem, że największym problemem będzie przekonanie Kazika, żeby jego wokal pojawił się w utworze. Wbrew przewidywaniom zgodę udało się uzyskać dosyć szybko, schody dopiero miały się zacząć. Track został wysłany do różnych wytwórni i agencji muzycznych, krążył gdzieś pod spodem w drugim obiegu. Z jedną wytwórnią nawet dogadałem się na gębę, ale zmieniali zdanie tyle razy, że postanowiłem w końcu iść po swojemu i wydać całą płytę niezależnie. Za każdym razem gdy miałem kręcić klip do tego numeru działo się coś co nie pozwoliło z tym iść naprzód, jakaś metafizyczna złośliwość zdarzeń. Doszedłem więc do wniosku, że zostawiam to jak jest i jeśli numer ma wyjść to dopiero z płytą.

Album ukaże się 24 września i wtedy prawdopodobnie usłyszymy numer z Kazikiem.

Łatwo się domyślić, że numer będzie inspirowany piosenką 'Tata dilera', jednak nie wiadomo czy na krążku usłyszymy nową zwrotkę czy zsamplowane frazy. Pozostaje cierpliwie czekać.

Muzycy, którzy nagrali nowe płyty podczas kwarantanny