Josh Klinghoffer oskarżony o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym! Policja twierdzi, że ma niezbite dowody

i

Autor: Jae C. Hong/Associated Press/East News Były gitarzysta Red Hot Chili Peppers oskarżony o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym

muzyczne wiadomości

Josh Klinghoffer oskarżony o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym! Gitarzysta zostanie oskarżony o zabójstwo?

2024-07-11 9:45

Bardzo, bardzo ciemne chmury zebrały się właśnie nad głową Josha Klinghoffera. Gitarzysta, były członek Red Hot Chili Peppers, obecnie (przynajmniej jeszcze na chwilę obecną) muzyk koncertowy Pearl Jam, oskarżony został o spowodowanie wypadku samochodowego, w wyniku którego zginął człowiek. Policja ma mieć nagranie z tragicznego momentu.

Choć wiadomość o zdarzeniu i jego tragicznych następstwach została przekazana przez zagraniczne media (jako pierwszy podał ją amerykański "Rolling Stone") dopiero teraz, to miało do niego dojść już w marcu tego roku. Wszystko to w następstwie pozwu, złożonego przez córkę ofiary.

Ashley Sanchez oskarżyła Josha Klinghoffera o to, że ten 18 marca b.r. potrącił jej ojca, 47-letniego Israela Sancheza, w wyniku czego mężczyzna doznał poważnych urazów wewnętrznych i zmarł. Dowodem na winę gitarzysty ma być nagranie wideo, które zarejestrowało całą sytuację. Ma ono wyraźnie pokazywać, że Klinghoffer był rozkojarzony podczas jazdy swoim czarnym SUV-em GMC (który miał być pozbawiony tablic rejestracyjnych) i w trakcie skrętu w lewo na skrzyżowaniu uderzył w pieszego, nie zatrzymał się jednak i oddalił się z miejsca zdarzenia. Z pozwu wynika, że muzyk nie został nigdy aresztowany ani nawet przesłuchany w sprawie, a niedługo po zdarzeniu swobodnie wyruszył w trasę koncertową z Pearl Jam.

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”

Adwokat gitarzysty wydał oświadczenie

Zupełnie inną perspektywę na całe zdarzenie przedstawił muzyk za pośrednictwem swojego adwokata. Ten przesłał do "Rolling Stone" oświadczenie, w którym twierdzi, że były gitarzysta Red Hot Chili Peppers zatrzymał się, udzielił pomocy rannemu i wezwał do niego służby, obecnie zaś aktywnie współpracuje z nimi, by wyjaśnić całą tę tragiczną sytuację.

Rodzina zmarłego oskarża Klinghoffera wprost o zabójstwo i domaga się, by ten stanął przed sądem i został ukarany adekwatnie do czynu. Ashley Sanchez wnioskuje także o to, by gitarzysta pokrył koszty opłat medycznych i sądowych

Oto gwiazdy rocka, które trafiły do więzienia: